Wpis z mikrobloga

Wiem, że jest ogromny hejt na Pierścienie Władzy w kontekście twórczości Tolkiena oraz filmów Petera Jacksona.
A hipotetycznie, gdyby spojrzeć na to bez jakiejkolwiek wcześniejszej styczności z Tolkienem, to jest w miarę ok ten serial czy on po prostu sam w sobie jest kiepski?
Pytam, bo przymierzam się do obejrzenia, ale mam spore obawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie, że Tolkiena znam i uwielbiam

#pierscieniewladzy #tolkien #ringsofpower #seriale
  • 18
  • Odpowiedz
@Nomada29: ogólnie to jest średni, trochę nielogiczny, z kilkoma #!$%@?ącymi i absurdalnymi postaciami, z ładnym cgi, serial fantasy który można obejrzeć raz i zapomnieć

  • Odpowiedz
@Castellano: jest cała masa tzw generic fantasy, które aktorsko i fabularnie są lepsze od pierścieni władzy, ale z racji niskiego budżetu, bardzo odstają pod względem cgi
  • Odpowiedz
@Nomada29: jest przede wszystkim niesamowicie nudny. Ja przy oglądaniu jednego odcinka zasypiam, to nawet nie chce sobie wyobrażać jak to może rzucać do spania przy oglądaniu kilku odcinków naraz
  • Odpowiedz
@Nomada29: sam w sobie mocno średni, max 5/10. Ale polecam ogladać dla samej przyjenośći jak bardzo ten serial jest zły. Czekam z niecierplowością na każdy odcinek, żeby sobie pohejtować i miec schadenfraude.
  • Odpowiedz
@Nomada29 nie miałem większych styczności z Tolkienem, nie oglądałem trylogi Petera a i tak wytrzymałem 2 odcinki i odpuściłem.

Dla mnie ten serial wygląda dość ładnie ale jest nudny, bohaterowie też mnie nie ciekawiły.
  • Odpowiedz
@Nomada29: ten serial leży w zasadzie w każdym aspekcie. To że to fanfik to akurat najmniejszy problem. Brak logiki, scenariusz z dupy, #!$%@?ący aktorzy (ehhh Galadriellll), casting z dupy, prowadzenie tej idiotyxznej historii z dupy.

Na plus tylko kwestie wizualne (czasami), muzyka i czasami krasnoludy. Reszta to pazdzierz. Kolejny serial - poziom koło czasu itp
  • Odpowiedz
@Nomada29: Niestety im dalej tym gorzej i jak o ile jeszcze te pierwsze 3 odcinki oceniałem na 6/10, tak teraz za całokształt nie dałbym więcej niż 4,5. Serial jest zwyczajnie głupi i nie da się go traktować poważnie.
  • Odpowiedz
@Castellano: ja nie rozumiem troszeczkę o co ci chodzi, op zapytał o opinię ludzi, którzy serial oglądają i nie są fanami tolkiena, ja jestem taką osobą, więc postanowiłem odpowiedzi opowi udzielić i tyle, a ty się mnie czepiasz że tak można każdy serial opisać, owszem można, ale nie trzeba, są dobre seriale, są złe seriale, są przeciętne seriale, ja po prostu napisałem co sądzę o tym konkretnym, o który pytał
  • Odpowiedz
@KrulNoxon: zawiedziona mocno byłam. Odczekałam aż pojawi się kilka odcinków, starałam się nie czytać recenzji, pokaz zaplanowałam na niedzielę, przygotowałam sobie przekąski żeby wszystko mieć pod ręką, a tu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Nomada29: ja totalnie nie znam uniwersum Tolkiena itd, według mnie serial bardzo fajny - przyjemnie się go ogląda, porównując go trochę gry o tron czy house of dragon, jest on na pewno bardziej „bajkowy” i piękny względem ponurego świata got, również na pewno są gorsze dialogi, ale dla tego laika jak mnie - ogląda się przyjemnie, są czasami jakieś nudniejsze odcinki ale na ogół spoko :)
  • Odpowiedz
A hipotetycznie, gdyby spojrzeć na to bez jakiejkolwiek wcześniejszej styczności z Tolkienem, to jest w miarę ok ten serial czy on po prostu sam w sobie jest kiepski?


@Nomada29: Nudne generyczne fantasy, coś na poziomie wiedźmina netflixa a nawet gorzej miejscami ale z ładnymi cig krajobrazami.
  • Odpowiedz
Wiem, że jest ogromny hejt na Pierścienie Władzy w kontekście twórczości Tolkiena oraz filmów Petera Jacksona.


@Nomada29: gdyby spojrzec bez tolkiena to obiektywnie jest 2/10 moze 2.5/10. Technicznie ten serial to tragedia, historia i wszystko w stodku jest slabe.

ostatni odcinek mozna skomentowac to w 1 sposob, tanie zwroty akcji, nawet jak juz orkowie weszli do srodka budynku, to nie mogli tego zalatwic inaczej, zabili typka, pozniej grozili jednej z
  • Odpowiedz