Wpis z mikrobloga

Może tu ktoś pomoże #homeassistant #zigbee #smarthome nowo kupiony przekaźnik dwukanałowy OXT mini. Ukłądowo działa ok, klikanie w oba klawisze pozwala na niezależne sterowanie wyjściami. Dodany bezproblemowo do Home Assistanta (przez Zigbee2MQTT) zgłasza się, stany wyjść ładnie widać, wszystko ok. ALE sterowanie od strony Homeassistanta, czy to encją, czy w panelu urządzenia na stronie Z2M powoduje, że przestawiają się oba wyjścia naraz. W logu Z2M wygląda to tak, jak widać: stan początkowy: oba wyjścia włączone, wyłączam (w panelu Z2M) wyjście L2, przychodzi takie potwierdzenie, po czy za chwilę przychodzi drugie, wyłączające i L1. Dlaczego tak się dzieje i co z tym mogę zrobić?
Uprzedzając - wyciąć i dodać jeszcze raz już próbowałem.
Pobierz Jarek_P - Może tu ktoś pomoże #homeassistant #zigbee #smarthome nowo kupiony przekaźn...
źródło: comment_1664968951x5HjfJrkp7NRIYtczTUcml.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: może sensor template sobie to ogarniesz?

Masz najnowszy zigbee2mqtt? 1.0.28 ostatnio wychodziło (coś koło tego)
@JcL: mam jedną wersję wcześniejszy (1.27.2), zwykle po publikacji odczekuję ze dwa dni, zanim robię update. Zaraz zobaczę, jak to będzie działać z 1.28.
Sensor templatem nawet ne bardzo widzę, jakbym to miał zrobić, Home Assistant nie ma możliwości ustawienia tylko jednego wyjścia, co bym nie robił, przełącza się jeden. Poza tym... chyba nie tędy droga, to ma działać dobrze, a nie przez protezę.
@JcL: OXT mini są wspierane, inaczej bym nie kupił. Myślę, że jednak restart pomógł, bo przeglądam release notę najnowszego wydania Z2M i nie widze w niej nic, co by tu mogło sprawić różnicę. Zwłaszcza, że przecież te moduły są sprzedawane już od dawna, a ta wersja raptem dwa dni ma.