Wpis z mikrobloga

#ios #iphone
Siemka iosowe świry. Jak to jest ze wpisałem hasło na Macu do wifi a w telefonie było wpisane automatycznie jak chciałem się połączyć do tego wifi? Chodzi o to ze mam to samo Apple id na telefonie i Macu? Nie chce żeby ktoś z iPhonem łączył się z moim wifi. Jestem bezpieczny?
  • 10
@M83_: iPhone współdzieli ustawienia z Macintoshem. Dotyczy to praktycznie wszystkiego — od ustawień klawiatury (zastępowanie tekstu), kontroli przeglądanych stron i aplikacji (możesz wyznaczyć sobie czas pracy i ograniczyć dostęp do rozrywek) po profile ustawień i co tam sobie jeszcze chcesz. Przecież korzystasz z jednego ekosystemu.
@M83_: Jak ma inne AppleID, to nie ma szans. Inne konto, inny właściciel. Tak na logikę. Inaczej każdy na świecie współdzieliłby te same ustawienia (co jest niemożliwe) i doszłoby do chaosu.
@M83_: ewentualnie jeśli ktoś, kogo masz w kontaktach będzie próbował podpiąć się pod to samo WiFi, to w momencie wpisywania hasła, na Twoim telefonie pojawi sie pytanie czy udostępnić hasło. Jeśli wyrazisz zgodę, znajomy nie będzie musiał wpisywać ręcznie