Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, rok temu pytałem jakiego #daily gruza kupię za 2tys, teraz szukałbym czegoś do 10-12tys.
Rocznie robię około 40tys km, większość trasa, prędkości jakie utrzymuję na trasie to 90-140 ale zazwyczaj tempomacik na 120 bo na A4 strach jechać więcej.
Posiadam obecnie zmęczonego Passata B5, którego rok temu kupiłem za 4.3tys (dziś ceny za podobne egzemplarze to około 7tys a zastanawiałem się czy nie kupić po prostu innego bo uwielbiam to auto XDDD).

Szukam:
- czegoś nieawaryjnego jak Passat, w dieslu
- nie starszego niż 18 lat, wiadomo im młodsze tym lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- może być sedan choć osobiście wolałbym kombi bo lubię czasem spać w aucie
- spalanie na poziomie 5-6l
- obowiązkowo klima, grzane dupy
- z bajerów to może radyjko dotykowe lub możliwość łatwego zamontowania takowego + dobre standardowe głośniczki
- wygłuszenie wnętrza na przynajmniej akceptowalnym poziomie

Biorę pod uwagę silniki TDI a w szczególności 1.9TDI bo mam i przez rok nie musiałem robić nic oprócz pasków i rolek napinacza (teraz turbina [*]). Nie zwracam zbytniej uwagi na wygląd zewnętrzny, najważniejsze są dla mnie niskie koszty eksploatacji a w razie uszkodzenia się czegoś, żebym nie musiał wydawać pół wypłaty

Za wszelkie porady będę ogromnie wdzięczny!

#szukamauta #samochody #gruz #pytaniedoeksperta
Pobierz SynKrzysztofa - Hej Mirki, rok temu pytałem jakiego #daily gruza kupię za 2tys, teraz...
źródło: comment_1664958876ZnQBFvcz4mGTIlhA1j5Scc.jpg
  • 29
@Crazy_summer: Nie przesadzajmy, byłem i jestem zadowolony z Passata B5 ale chciałbym żeby głośniki nie pierdziały, żeby klima działała i żeby taki zgnity nie był. Myślę, że dokładanie ponad 200tys do S8 byłoby niepotrzebnym wydatkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Syn_Krzysztofa: Na szybko zerknąłem i są jakieś do 15 tysi, to może coś w "dole" by się wybrało? W niskim budżecie ja bym raczej celował w mniej popularne auta, takie bardziej niedocenione. Ceny niemieckich i japońskich aut są mocno zawyżone IMO, odpowiedniki takiej Laguny z VAGa, byś musiał co najmniej kilka lat starsze przeglądać. W sumie jak auto nie musi być wieczne to może Mazda 6? Dopóki nie przerdzewieje, to nic
@Zgrywajac_twardziela: Przeglądałem też teraz na otomoto i ta dolna granica patrząc po opisach wydaje się wyeksploatowana i podejrzana trochę. Jadę do Holandii na 2/3 miesiące, żeby właśnie sobie dorobić w miarę szybko na jakiś dupowóz i te 12k to jest taki limit bo wiadomo - przerejestrowanie, podatki itp. Autko oczywiście nie musi być wieczne ale nie chce mi się bawić w coroczną zmianę, teraz myślałem o zakupie żeby pojeździć przynajmniej 3
@Zgrywajac_twardziela: To kwestia wygody jeśli chodzi o spakowanie się na jakieś wakacje, spanie w aucie, czy jazda po autostradzie bo nie rzuca mną na boki. Nie mam bombelków więc w sumie raczej nie potrzebuję ale jazda np. Suzuki Splash strasznie mnie męczy, nie mogę się wygodnie rozwalić w fotelu, kolana wiecznie zgięte, wszystko jest takie sztywne i siedzę wysoko. Porozglądam się za czymś w segmencie B i C. Może coś mi