Wpis z mikrobloga

zabawne jest jak rosja to #!$%@?, jakby zrobili w 2013 referenda organizowane przez ONZ, to nie zdziwilbym sie jakby Krym by wybral Rosje, a moze i fragment donbasu i luganska tez, jakby Rosja stala na strazy porzadku, robila inwestycje, przyklejala tabliczki: sfinansowane ze srodkow EU, eeeee znaczy FR, dawala prace, to by ludzie blagali o przylaczenie. a oni zastosowali logike pijanego meza patusa, ktory pobije i bedzie pytal dlaczego mnie nie kochasz

#ukraina #rosja
  • 15
@stjimmy: jakby finansowali te regiony, tak jak robila to unia we wschodniej europie, to by ludzie sami blagali o akcesje do Rosji, i finalnie by wygrali. ale na to trzeba cierpliwosci i planowania, a nie goracej glowy zeby komus przywalic
na to i tak nie zgodziłaby się Ukraina więc żadnych referendów przez ONZ by nie było


@stjimmy: Ukraina obecnie ma się nijak do Ukrainy do tej sprzed Majdanu, że o wojnie nie wspomnę. Jakby wtedy Rosja sensownie stosowała ekonomiczny soft power to Krym dałaby radę zwyczajnie kupić. Takie propozycje się nawet w publicznym dyskursie przewijały.
@Walther00: @jast: no wlasnie oni tam na granicy poparcia Rosji byli. jakby normalnie zaczeli szkoly, szpitale budowac, stawiac muzea jezyka rosyjskiego i inne glupoty to by normalnie sobie wziela te regiony i zadnej wojny by nie bylo, bo wtedy faktycznie Ukraina musialaby militarnie zaatakowac, a na to by sie nie odwazyli. potem by wybory wygral ktos prorosyjski, i to uczciwie, bo by ludzie widzieli ze na wschodzie kraju sie lepiej
@stjimmy: no popatrz a Polska zgodzila sie na wejscie do EU, ktora narzuca nam prawa z zewnatrz itd. decyduje jaki ma byc banan....
a zrobili to bo zobaczyli ze z inwestycjami z UE sie po prostu lepiej zyje.

jakby Rosja zrobila to samo to by cala Ukraina z czasem sie dolaczyla
@felixd: moze przeczytaj co ja pisze zanim tekst taki piszesz? przeciez ja wlasnie w odpowiedzi na tamten wpis napisalem. prawda jest taka ze Rosja miala szanse na te tereny ale #!$%@? wszystko i nigdy ich nie dostanie. wiec nie wiem kto mialby na kremlu taka narracje oplacac, chyba tylko ktos pijany albo niespelna rozumu (hmm, to w sumie tam jest wielu takich kandydatow, wiec moze masz racje ( ͡° ͜