Wpis z mikrobloga

@Alpha_Male: jakie spalanko w tym cx-30? Kurde, ta 3 jednak mi sie bardziej podoba, ale ten bagażnik masakrycznie mały czy po prostu masz dużą rodzine?
No i jakie bylo spalanie w tym xceedzie? Jezdziles na tym z manualem?
  • Odpowiedz
@ebismolarek: odpowiem od końca: co do spalania w xceedzie to nie pamiętam :) ale chyba koło 7-8 mi wyszło wtedy przez weekend. Miałem też na inny weekend corollę hybrydę 2.0 i wyszło mi w niej około 6 ;) takie weekendowe jazdy nie są miarodajne :)
Jeździłem z manualem, trochę mi się nie podobała praca sprzęgła / pedału gazu, jestem pewien, że można się do tego przyzwyczaić (u mojej żony w hyundaiu jest jeszcze gorzej) albo nauczyć, ale ciężko mi było wyczuć, przy ruszaniu pod górę tyłem mi wręcz zgasł. Zresztą ludzie na to narzekają to chyba coś jest na rzeczy.

Co do Mazdy, 3 też mi się bardziej podoba(ła), ale bagażnik w HB ma 350 litrów, dla rodziny 2+2 to trochę za mało. Sedan ma większy, ale nawet nie rozpatrywałem, bo to nie moja bajka.

CX-30 ma trochę ponad 400, przydałoby się jeszcze więcej, ale jest ok, na wakacje dajemy radę
  • Odpowiedz
@ebismolarek: Na żywo wyglada znacznie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) kupiłem jeszcze przed podwyżkami wiec za wersje L mniej niż 130k wyszło. Cx30 odpuściłem bo automat przy silniku 150KM jest lekkim nieporozumieniem, w niro za to automat dziala bardzo dobrze. Poza tym w cx 30 odrzucił mnie ekran który nie jest dotykowy tylko sterowany z pokrętła. Jeśli porównasz na żywo niro, xceed i cx30 to zauważysz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ebismolarek: to może jeszcze dopiszę co brałem pod uwagę / oglądałem rok temu:
- Ford Puma i Toyota Yaris Cross - za ciasne w środku (mam 186cm wzrostu), małe bagażniki
- Citroen C3 Aircross, Opel Crossland - różowej nie pasowały z wyglądu, trochę biedne wyposażenie vs XCeed
- Renault Captur - tu było blisko, ale nie pasowało nam finansowanie, wolałbym Kadjara, ale wychodził powyżej budżetu
- VW T-Roc, akurat przedlift kończył żywot, a na polifta już nie czekaliśmy - i dobrze, bo przekroczyłby budżet
- Ceed / i30 w hatchbacku to gorszy XCeed, więc wybór był prosty ( ͡
  • Odpowiedz