Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupiłem jakiś czas temu fotel ergonomiczny do komputera żeby się nie garbić. W efekcie garbię się na nim jeszcze bardziej, bo nie pamiętam aby "dociskać się" do tego wyprofilowania. Myślę czy jednak nie pójść w zwykły płaski gamingowy. Plecy mam dość silne: regularnie ćwiczę, ale no mimo wszystko podczas długiego siedzenia nie mogę się upilnować i odpowiednio siedzieć. Jakieś porady?

#zdrowie #komputery #programowanie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@suslogon-szczecinski: trudna sprawa, bo to lata przyzwyczajeń, pewne mięśnie się skróciły, pewne są zbyt silne względem innych przez co pozycja wyprostowana staje się nie wygodna i trudna do utrzemania. Polecam wizytę u jakiegoś fizjo który oceni, zaleci właściwe ćwiczenia. No i trzeba się pilnować się by oduczyć nieprawidłowych wzrorców organizm, a to niestety bardzo długi proces.
  • Odpowiedz
kupiłem jakiś czas temu fotel ergonomiczny do komputera żeby się nie garbić.


@suslogon-szczecinski: "ergonomiczny" z ikeły za 600PLN czy Hermana Millera za 6k?

Najtańszy porządny ergonomiczny fotel z jakim miałem do czynienia to Secretlab za ~600-700€
  • Odpowiedz
Jakieś porady?


@suslogon-szczecinski: wyreguluj. Na dobrym fotelu nie da się wysiedzieć krzywo dłużej niż 5 minut bo plecy mają kontakt z oparciem w odpowiednim kształcie. Jak oparcie nie dociska do pleców to poddupnik jest za bardzo do przodu.

A i druga sprawa - zainteresuj si ę tematem biurka podnoszonego. Mi to bardziej pomogło na plecy i w zasadzie przez cały dzień roboczy teraz stoję z przerwą na obiad. Siadam prawie
  • Odpowiedz
@Semigod: ciężko mi powiedzieć gdyż swój kupiłem bezpośrednio u ortopedy i było to kilka lat temu. Zwykły pas prostujący, bez żadnych systemów i udziwnień. Może teraz są jakieś inne technologie, jednakże i tak bym z nich nie skorzystał, skoro prostota dała radę
  • Odpowiedz