Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki kochane ( ͡° ͜ʖ ͡°) /konta od jakiegoś czasu nie mam dlatego z anonima

Moja różowa ostatnio zaczęła nauke programowania, jest kumata, sadze że jak faktycznie się temu poświęci to coś z tego może wykwitnie. Chociaż ciagle słyszę narzekanie z jej strony, że rynek juniorski przepełniony, że boi się, że mimo czasu spędzonego na nauce nie znajdzie pracy. To prawda, że konkurencja jest potwornie wysoka i jest wiele niezłych ludzi?

#programowanie #pracait #programowanie15k #informatyka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633b107e3be37f3fb6e930d7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Wystarczy po tagu... DZiennie kilkanaście osób deklaruje rozpoczęcie nauki ;) Nawet jeśli 99% to słomiany zapał, to wciąż wychodzi z tego 1% strasznie dużo ludzi. A to tylko ci "wyuczeni", których nie cierpię. Ci, co są dobrzy i siedzą w temacie lub czymś pokrewnym nieraz od młodości, to w większości tu nie będą pisać z pytaniami, jakiego języka się zacząć uczyć itd. Więc... Bez chociaż predyspozycji, to serio lepiej odpuścić.
CynicznaJulka:

To prawda, że konkurencja jest potwornie wysoka i jest wiele niezłych ludzi?

Będąc po drugiej stronie w trakcje rekrutacji widzę to inaczej, większość osób jest tępa jak trzonek od siekiery, nie potrafi logicznie myśleć.

Wcześnie mieliśmy dodatkowy problem, bo trafiały się osoby które nie umiały programować i odkryciem na rozmowie było dla nich, że np. można zrobić pętlę w pętli. Jednak mimo poszukiwania juniorów przestaliśmy zapraszać osoby które nie miały
@AnonimoweMirkoWyznania: Owszem, pisali już w podstawówce. Nie koniecznie programy, ale ogólnie algorytmika. Elektronika też jest świetną podstawą. I serio da się rozróżnić kogoś, kto się wyuczył programowania po kursach, szkołach od tego, co po prostu ma to we krwi.

Granie w gry nie ma nic do rzeczy. Ba... Na studiach to była masa takich, co poszli na informatykę, bo "grali w gry" i nie mieli pojęcia, czym tak naprawdę informatyka jest.
@ksoksu124: Często nie, bo dwa lata takiej samodzielnej nauki to za mało na poznanie dobrych wzorców. Owszem, napiszą program. Program będzie działał. Tylko zajrzenie do kodu może przerazić, jak np. zamiast listy liczb ktoś używa ciągów tekstowych do realizacji jakiegoś zadania.
@Dzyszla: To dziwne, bo jednak słyszę o bardzo wielu samoukach, co nie mieli z programowaniem nic wspólnego, a teraz pracują jako programiści i maja się dobrze. Więc te twoje ''często'' chyba jest przesadzone.
@ksoksu124: Nie, bo tacy też u nas pracują i mają się dobrze. Co nie znaczy, że są dobrymi programistami. Trzeba poprawiać, tłumaczyć, uczyć a błędów co nie miara. Efekt - praca jest dla nich mocno stresująca. Od 14 lat robię w jednej firmie i się trochę przewinęło ludzi.
@ksoksu124: Widzisz, roboty tyle ciekawej i różnej, że jak szedłem kilka razy podczas tego stażu na rozmowy, to zastanawiałem się, co ja tam za pół roku będę robić i czy firma nie zwinie interesu a ja będę znów szukał.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie, jak bedzie serio dobra to sobie poradzi. Ja np. uważam, że ta praca pod względem myślenia jest prostsza niż mechanik samochodowy, jednak wielu ludzi nie poradziłoby sobie w IT.
Nie czytaj forów dla wannabe juniorów, bo zatracisz pewność siebie. W 2018 pisali to samo, a udało mi się wtedy wejść w pierwsze miejsce gdzie zlożyłem cv
JuniorZWieloletnimDoswiadczeniem: > Moja różowa ostatnio zaczęła nauke programowania, jest kumata, sadze że jak faktycznie się temu poświęci to coś z tego może wykwitnie.

@AnonimoweMirkoWyznania: No to połowa już za nią :D Jeśli ma do tego jakiekolwiek studia to już 90% Ludzie którzy aplikują na juniorów to są takie głąby, że niektórym się to nawet w głowie nie mieści. Patrz na mnie.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)