Wpis z mikrobloga

Antena przestała przekazywać sygnał kablem.
Wymieniem beczke i zarobiłem na nowo efki, wymieniłem wzmacniacz w puszce anteny oraz zasilacz anteny i nadal brak sygnału. Co można jeszcze zrobić? Kabel nie jest uszkodzony chyba, że w elewacji.
#tv #elektronika #dvbt2
  • 12
@PurpleHaze: od 4 dni nie działa. Sasiadka odbiera tv. Może mi sprzedali wadliwy zasilacz. Wymienie go jeszcze. Generalnie coś mechanicznego chyba, bo były okresy gdzie nie było sygnału. Ale potem wracał. Mam wrażenie, że coś na złączach jak kabel idzie po dachu.
A i nawet nie mogę wybrać ikony "Antena" w tv, (zamiast HDMI).
@Morthgar: zasilacz jeśli świeci, to jest dobry. Obstawiałem, że zasilanie do wzmacniacza nie dochodzi, ale jeśli w TV czy tam dekoderze nawet nie możesz wybrac anteny jako źródła sygnału, to jednak szukałbym przyczyny tutaj (w urzadzeniu), nie w antenie.
@Jarek_P: mam drugi tv, to podłącze.
No pare lat temu też świecił, a sygnału nie było. Przyszli panowie profesjonaliści i od razu stwierdzi, że to zasilacz. Wcześniej był koleś i nie i wiedział dlaczego nie działa. Potem jak gadaliśmy, to tez powiedział, że go świecąca dioda zmyliła i założył, że zasilacz jest sprawny.
@Jarek_P: skoro jest kompletny brak sygnału w 2 telewizorach, to oznacza, że problem jest z zasilaniem anteny (jej wzmacniacza). Jakby gdzie źle zarobione końcówki były to sygnał by był ale zły. Dobrze dedukuje?
@Morthgar: wszystko jest możliwe, ale na ogół wzmacniacz antenowy bez zasilania stanowi dość dobry tłumik, więc sygnału po prostu nie będzie. Tani najprostszy multimetr kosztuje grosze (chyba mniej, niż nowy zasilacz), kup, sprawdź czy na wzmacniacz jest podawane napięcie. Od tego można zacząć.