Wpis z mikrobloga

kolega z racji pracy i braku czasu poprosił mnie o pomoc bo trochę ma problem z wykonawcą stolarki okiennej i montażem okien w nowym domu zatem będę to wszystko dzielił na poszczególne części tak aby nie robić zamieszania

pierwsza sprawa - nie podobają mu się zgrzewy w oknach, jest to co innego niż na wystawie pokazywał wykonawca, we wszystkich ma ostre, jakby niewykończone, niewyszlifowane zgrzewy (?) tylko w HS ma normalne i ładnie wykończone tak jak były przed zamówieniem pokazane na wystawie

dodatkowo wygląda na to jakby HS nie był robiony w jednym zamówieniu, oprócz w różnicy zgrzewów w HS zamontowana jest ramka ciepła srebrna gdzie w pozostałych oknach jest czarna, w zamówieniu wszystkie ramki są czarne

pytanie czy takie zgrzewy mogą być przedmiotem reklamacji, czy to jest wada czy tylko kwestia estetyki wykonania?

po lewej HS po prawej reszta okien

#stolarka #okna #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
astri - kolega z racji pracy i braku czasu poprosił mnie o pomoc bo trochę ma problem...

źródło: comment_1664810781RRa4bdjyXAKm2QCKLhJUdA.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@mister_pink: no ja też, pytanie czy będzie uznana bo w sumie nie ma nic o zgrzewach w umowie tylko pytanie czy takie zgrzewy są zgodne z techniką, mają na coś wpływ czy to tylko kwestia estetyczna
  • Odpowiedz
zamontowana jest ramka ciepła srebrna gdzie w pozostałych oknach jest czarna, w zamówieniu wszystkie ramki są czarne


@astri: punkt zaczepienia masz, ale radzę DW maila o reklamacji wysłać od razu do UOKiK żeby Janusz widział iż będziesz temat ciągnął dalej a nie trzy maile i uda się spławić
  • Odpowiedz
@Deska_o0: kolega na kolor tej ramki to chce pisemnie mu wysłać reklamację towaru niezgodnego z umową, jeszcze muszę kwestię zgrzewów wyjaśnić
  • Odpowiedz
@Deska_o0: ale to ogólnie rzeczoznawca majątkowy czy są od samochodów, budowlanki? bo biegły sądowy też jest i byłby najlepszy albo on pewnie skasuje z 1500 zł za opinię
  • Odpowiedz
na niektórych zgrzewach w ogóle nie ma kleju


@astri: te listwy są demontowalne w celu np. montażu szyby. Tyle że powinny być spasowane na styk. Jeśli szyba była demontowana podczas montażu to może być wina montażystów, że je źle założyli
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: ale ty typie musisz mieć przykre życie, a wracając do pytania to sprawdź sobie w internecie czym zajmuje się ta instytucja skoro nie wiesz, istnieje szansa że wpadniesz na odpowiedź
  • Odpowiedz
@astri: jeśli chodzi o ciepła ramkę sprawa wygląda tak, że na produkcji rozpisywane są okna + hs jako osobne zamówienie albo sprzedawca nie sprawdził na potwierdzeniu zamówienia albo ktoś dał dupy zamawiając szybę na fabryce. Jeśli klient ma na umowie czarna to niestety muszą na garba wziąć i wymienić szyby.

Jeśli chodzi o listwy przyszybowe to tak jak ktoś pisał wyżej, do wymiany.
  • Odpowiedz
@marek22: może to być błąd montażu, że tak szczelinę wywaliło np. poprzez dokręcenie za mocne śruby, brak kotwy albo za dużo piany? okna nie są jeszcze wyregulowane i może być tak, że pomimo regulacji wyjdą wtedy jakieś wady tak kolejne np. z otwieraniem okna mimo właściwej regulacji
  • Odpowiedz
@astri: cieżko mi ocenić tak na 100% ale jeśli są za krótkie no muszą iść do wymiany, może być tak że np się skurczyły leżąc długo na słońcu.

Jeśli chodzi o zgrzewy skrzydeł/ram. Miałem sytuację w tym roku, że zgrzew wyglądał jak na zdjęciu po prawej, nie przyjąłem i odesłałem na fabrykę i poprawili je, że wyglądały jak te z lewej. Kwestia fabryki itp. Reklamować z rękojmi możesz do roku czasu.
  • Odpowiedz
@laiklaicki: okna są już obsadzone, zamontowane więc w grę tutaj wchodzi tylko i wyłącznie jakiś rabat, obniżenie ceny za wykonanie okna niezgodnego z zamówieniem ale to raczej nie przejdzie bo na zamówieniu nie ma nic o zgrzewach ale fakt jest taki, że prezentowany zgrzew był inny na oknie na wystawie i inwestor myślał, że taki otrzyma
  • Odpowiedz