Wpis z mikrobloga

Roweromiki! Zamarzył mi się rowerek MTB do śmiagania po lesie (do uzupełnienia dla trekkingu i gravela). Jak zabrać się za temat doboru roweru? Na co zwracać uwagę w wypadku używki (czy może nie ma sensu)? Polecacie coś taniego (kolejny rower, a #zonabijealewolnobiega)? Jakieś rozwiązania odchodzą już do lamusa?

#rower #mtb
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrubyKociol: Bez przesady. Patrząc po nowych rowerach, to za 3k 29" są rodzynkiem. Pisałem o Decathlonie, to się do niego odniosę, w budżecie do ok. 3k mają 8 rowerów górskich, z czego na kołach 29" są 2 modele a na 27,5" aż 6. I rowery z Decathlonu zdecydowanie nie służą do DH czy FR ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Niemniej faktycznie do siebie wolałbym koło 29" (czyli
  • Odpowiedz
Patrząc po nowych rowerach, to za 3k 29" są rodzynkiem. Pisałem o Decathlonie, to się do niego odniosę, w budżecie do ok. 3k mają 8 rowerów górskich, z czego na kołach 29" są 2 modele a na 27,5" aż 6. I rowery z Decathlonu zdecydowanie nie służą do DH czy FR ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@ZlodziejBilonownic: dekatlon jest bardzo słabym wyznacznikiem, i ich ofertą nie powinno się sugerować. Wystarczy wejść na stronę jakiegoś dobrego producenta i sprawdzić co ma w katalogu. To oni wyznaczają trendy, a takie dekatlony czy inne krossy i romety to są jeszcze sto lat za murzynami. Nie twierdzę że robią złe rowery, ale do przodowników rynku to im bardzo daleko i tylko kopiują trendy i technologie.

i
  • Odpowiedz
@GrubyKociol: Ej no ale bez przesady że z canyonem czy specialized mi tu wyjeżdżasz, to jakbym omawiał rynek samochodów na przykładzie Bentleya, Ferrari czy Lambo zamiast Skody, Toyoty czy Opla. Rowery na które się powołujesz to nie są rowery dla zwykłego śmiertelnika, w przeciwieństwie do Rometów, Krossów (i tak przepłaconych imo) czy Rockriderów
  • Odpowiedz
@GrubyKociol: Cóż, dla mnie Canyon to taki Mercedesa/BMW i to bynajmniej nie klasy A/serii 2, a decathlonowe rowery czy Krossy są taką właśnie Toyotą- (p.s. Kross osprzętowo jest raczej niżej od decathlona, bo np. w crossowym krosie za ponad 2 kafle masz v-brake i wolnobieg XD gdzie w swoim Riverside 500 z decathlonu za 1500zł mam już kasetę i tarcze) A Dacia to raczej rowery za 600-800zł, bo są i
  • Odpowiedz
bynajmniej

p.s. Kross osprzętowo jest raczej niżej od decathlona, bo np. w crossowym krosie za ponad 2 kafle masz v-brake i wolnobieg XD


@ZlodziejBilonownic: a trek ma wolnobieg w rowerze za prawie 3k, to znaczy że jest słabszy od dekatlona? To nie osprzęt definiuje czy producent jest ok czy nie. Nie masz pojęcia o czym piszesz, posiedzisz trochę w środowisku to kiedyś zmienisz zdanie :)
  • Odpowiedz