Wpis z mikrobloga

Ostatnio gwiazdą wykopu została niejaka Nikolina Šmukler-Matasov (ta tłumaczka rosyjskiego z Krakowa) postanowiłem więc sobie poszperać o niej, a że sama lubi o sobie dużo mówić trudne to nie było i dowiadujemy się o niej i jej rodzinie kilku ciekawych rzeczy.

Pani Smukler urodziła się w 1974r. w Radomiu w czasach głębokiej komuny, mimo tego nie dostaje od razu polskiego obywatelstwa co jest dość dziwne bo jej mama jest Polką. Ojciec natomiast pochodzi z Jugosławii z rodziny o rosyjskich korzeniach i uwaga jest biegłym tłumaczem rosyjskiego.

Zastanawiacie się co jugol o rosyjskich korzeniach robił w Polsce w czasach głębokiej komuny? Ja też i chyba znamy wszyscy odpowiedź co tak naprawdę robił tutaj jej ojciec.

Obecnie Pani Smukler ma męża Rosjanina po którym odziedziczyła nazwisko Matasov.

Także może ABW by się tą panią poważniej zajęło, bo to, że ma agenturalne zadatki jest więcej niż pewne.

#polska. #ukraina. #rosja. #wojna
rakiwo - Ostatnio gwiazdą wykopu została niejaka Nikolina Šmukler-Matasov (ta tłumacz...

źródło: comment_1664792754XgoLGpWOPfwzgnaHWoiMqt.jpg

Pobierz
  • 38
Dodam parę szczegółów o których zapomniałem. Dlaczego Pani NIkolina nie miała polskiego obywatelstwa, mimo, że zgodnie z obowiązującą konstytucją jej się należało (matka Polka) oraz byłoby dla niej wygodniejsze (tutaj chodziła do szkół)? Cóż powód wydaje się prozaiczny, a mianowice chodzi o paszport. W PRL wydawanie paszportów nie było na porządku dziennym, natomiast jako obywatelka Jugosławii żyjąca za granicą paszport miała cały czas przy sobie i w każdej chwili mogła wyjechać gdyby
może ta pani dla ABW pracuje, wyławiając rodzynki o podobnych poglądach, które się z nią kontaktują?


@Nieszkodnik: wtedy by nie ciągnęła tak mocno tej afery bo przecież widać że się robi zbyt medialnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dodam parę szczegółów o których zapomniałem. Dlaczego Pani NIkolina nie miała polskiego obywatelstwa, mimo, że zgodnie z obowiązującą konstytucją jej się należało (matka Polka) oraz byłoby dla niej wygodniejsze (tutaj chodziła do szkół)? Cóż powód wydaje się prozaiczny, a mianowice chodzi o paszport. W PRL wydawanie paszportów nie było na porządku dziennym, natomiast jako obywatelka Jugosławii żyjąca za granicą paszport miała cały czas przy sobie i w każdej chwili mogła wyjechać gdyby
@sylwke3100: Oczywiście nie wykluczam tego, że zbliżająca się wojna w Jugosławii mogła też w tej decyzji pomóc, aczkolwiek dalej zastanawia mnie to jak dziewczyna, wychowująca się tu, chodząca tu do szkół, mająca matkę Polkę, chcąca żyć w Polsce (planowała tutaj studia) nie chciała polskiego obywatelstwa, które jej się należało? Szczególnie, że od 1989r. było to obywatelstwo wolnego kraju, a sam paszport otwierał wiele dróg na zachód. Czemu zdecydowała się na to
Negatywne komentarze po niej spływają, wydaje mi się, że stworzenie albo wypromowanie zbiórki na broń/drony coś co przyczynia się do gładzenia okupantów jej osobą mogłoby ją zdenerwować, takie przetunelowanie tej pogardy wobec niej - którą ona ma całkowicie gdzieś - na aktywny wpływ na straty po stronie rosyjskiej.

To co ona dodaje jest obrzydliwe ale zdecydowana większość oburza a nie łamie prawa, ciężko też deportować kobietę z polskim obywatelstwem, i większość tych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: Oczywiście nie wykluczam tego, że zbliżająca się wojna w Jugosławii mogła też w tej decyzji pomóc, aczkolwiek dalej zastanawia mnie to jak dziewczyna, wychowująca się tu, chodząca tu do szkół, mająca matkę Polkę, chcąca żyć w Polsce (planowała tutaj studia) nie chciała polskiego obywatelstwa, które jej się należało? Szczególnie, że od 1989r. było to obywatelstwo wolnego kraju, a sam paszport otwierał wiele dróg na zachód. Czemu zdecydowała się na to
@sylwke3100: Matka jest Polką i całe życie mieszkała w Polsce. Nikolina urodziła się w Radomiu i tu była wychowywana, to ojciec był przyjezdny a nie matka gdzieś wyjechała. Co za tym idzie nie mogła stracić obywatelstwa tylko dlatego, że wzięła ślub z obcokrajowcem.

Tu jest właśnie cały pies pogrzebany, to nie jest tak, że jej matka gdzieś wyjechała poznała Jugola i się zakochali, tylko oni poznali się i mieszkali w Polsce.