Wpis z mikrobloga

Hej, jaki monitor 27 cali polecacie?
- głównie do pisania oprogramowania (sporadycznie gry / filmy / seriale)
- maks. 3-4 tysiące PLN
- 27 cale
- dobrze kompatybilny z MacOS

Mam obecnie 27 cali (S27D590 Samsung) i szukam do pary. Chyba, że polecacie jakieś inne cale to ew. sprzedam mojego i kupię dwa polecane :) Za najlepsze podpowiedzi mogę wysłać kod BLIK na czteropaka w ramach podziękowań za pomoc.

#programowanie #monitory #monitor #komputery #sprzetkomputerowy #programista15k #macos #technologia
  • 19
@sluchawki_bez: Interesuje Cię jakaś konkretna rozdziałka? Jest bardzo dobry 27 calowy NEC EA271U z rozdzielczością 4K, który ma seryjnie dobre, równe parametry: https://fotoplus.pl/monitor-nec-multisync-ea271u-bk-czarny

Ewentualnie w wersji skalibrowanej: https://fotoplus.pl/nec-multisync-ea271u-bk-ct-colortuned-czarny

Sam używam innego modelu NEC'a do pracy i grania i nie zamieniłbym na nic innego - dobrze się pracuje, nie męczy oczu.
@L3gion: no ale ma i tak te czarne obramówki - chyba że każdy "bezramkowy" monitor to ma? ogólnie raczej pójdę w tego Dell S2722QC co sam wybrałeś lub UltraFine 27UN88 - co byś z tych dwóch bardziej rekomendował?
no ale ma i tak te czarne obramówki - chyba że każdy "bezramkowy" monitor to ma?


@sluchawki_bez: Tak jak w smartfonach, nie da się zrobić tak aby było dosłownie zero ramek. Duża część monitorów reklamuje się jako "bezramkowe" a tak naprawdę sprytnie ukrywa je pod ekranem więc czarne obramowania tak czy siak są (pomimo że na foto nie).
@L3gion: 4k przy 27 calach (do programowania) to masochizm. Trzeba bardzo skalować, tracisz powierzchnie roboczą i to jest trochę kasa w błoto. 4k na 32 calach można próbować bez skalowania i jest petarda. Jak chcesz porządnie wyregulować monitor to ramię od LG jest warte każdej kasy.

@sluchawki_bez jak nie prowadzisz działalności to weź i porównaj kilka monitorów, masz 14 dni na zwrot. Ja tak robiłem i wybrałem idealny monitor dla siebie.
4k przy 27 calach (do programowania) to masochizm.


@dhg666: Bóg cię opuścił i nie wiesz co mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki masochizm że większość programistów poleci 4K albo nawet więcej jak monitory 5K robione pod macOS.

Trzeba bardzo skalować, tracisz powierzchnie roboczą i to jest trochę kasa w błoto


Powiedz to Apple który w Macach od 10 lat stosuje matryce hidpi (ponad QHD na 13 i