Wpis z mikrobloga

Siema, jaka najtańsza młotowiertarka polecacie, żeby służyła raz na jakiś czas w bloku z wielkiej płyty do wywiercenia otworu pod jakąś półeczkę itp. i raz na x lat jako wsparcie pod jakiś drobny remont? Mam jakąś zwykła wiertarkę udarowa Bosch, ale praca z nią na moich ścianach to, pot i lzy. #remontujzwykopem
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zasadzka01: młotowiertarka koniecznie z sds+ 5J ~1500W. Marki tak jak kolega wyzej, dodalbym jesxze meectools z Juli i to samo w Kauflandzie. Ja mam parkside, na promocjach do wyrwania za 150-200zl.
5j udaru robi robote, mozesz tym eletryke zrobix skuwac tynki i płytki, a 1500w pozwala mieszac masy.
Wszystkie te wiertarki 5j 1500w to to samo, wiec bierz to co tansze i jaki sklep masz pod reka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zasadzka01: no i wiertła sds+ trzy- albo czterostrzowe. Za hajs zaoszczedzony na taniej wiertarce kup jakies dobre, hilti, bosch, makita fi 6, 8, 10, 12 moga być krótkie i do tego jedno dluzsze.
Do tego na allegro ogarnij gadżety na sds+ jak dluta z zestawu Ci przestaną starczać.
Ja mam lidlowa i remont w wielkiej płycie z '75 jest możliwy i przyjemny:)
@zasadzka01: każda powyzej 5J z 5 latami gwarancji po <100zl można wyhaczyć nawet, normalnie 150-200, moja ulubiona: Parkside młotowiertarka 1500W 5J , Młotowiertarka
230 V 1500 W 6 J, Macallister MSRH1250-A SDS Plus 1200 W też spoko, jak ktoś ci mówi że trzeba wydać więcej będzie mieć lepszą to jest idiota, nie ma lepszych, oddajesz jak się popsują 5 lat gwarancji, a w ciężkich warunkach te markowe też się psują więc...
kolotego - @zasadzka01: każda powyzej 5J z 5 latami gwarancji po <100zl można wyhaczy...

źródło: comment_1664704912TWjZusnex0stjmMj7edLD3.jpg

Pobierz
@vstol: przydalby się taki tag, super jakosc i mega cena :) sporo jest produktów tego typu co gdzies tam gina, marketing sprawia ze ludzie wola kupic nowe g. zeby tylko bylo ladnie zapakowane i dobrze kojarzyla sie nazwa, marka
@zasadzka01: koledzy wyżej dobrze radzą, udarem 5J wejdziesz w dowolny żelbet w 5 sekund jak w masło. Pamiętaj tylko po jednej zasadzie wiercenia pod kołki w betonie: najpierw wiercisz dziurę wstępną na pełnym udarze wiertłem o stopień mniejszym niż właściwe, bo zawsze się trochę więcej obłupie dookoła, a potem delikatnie poprawiasz wiertłem o właściwym rozmiarze na gotwo. W ten sposób dziura pod kołek będzie idealna, a kołek będzie trzymał się ciasno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrkobel: a co to blokada dłuta? Przecież każda co pisałem ma tryb młota... po zapięciu wiertła dłuta się trzyma to standard chyba po określeniu się w tryb młota a kDa go ma dłuto nie obraca się przecież więc WTF jak tego może nie być
@kolotego: są z blokada i bez. Np. Jest dłuto do robienia bruzd. Bez blokady takie dłuto obraca się wokół własnej osi. W niektórych młotach można zablokować dłuto w konkretnej pozycji.
@kolotego:
Cztery tryby pracy
Ze względu na cztery tryby pracy możesz używać młotowiertarki do różnego rodzaju zadań. Używając pokrętła, możesz wybrać następujące tryby:

Tryb wiercenia – do wiercenia w metalu, glazurze i drewnie
Tryb wiercenia udarowego – do wiercenia w twardych materiałach, takich jak beton
Dłuto ze swobodnymi obrotami – wyłączenie ruchu obrotowego, co zapewnia maksymalną swobodę ruchów
Dłuto z blokadą obrotów – blokada dłuta w jednej pozycji, aby ułatwić pracę