Wpis z mikrobloga

Za sprawą chińskiej bajki wróciłem do CP2077 i mimo początkowych problemów głównie z optymalizacją ukończyłem grę.

Co można powiedzieć o tej grze..

Gra się całkiem nieźle jeśli chodzi o czystą rozgrywkę. Strzelanie, a raczej w moim przypadku ciachanie kataną i wspomaganie się snajperka było całkiem grywalne.

Fabularnie to mocno średnio szczerze mówiąc, nie wiem ale postać V jakaś taka byle jaka, zresztą większość postaci jest zwyczajnie nudna, już te z chińskiej bajki były o wiele ciekawsze. Sama historia jest jaka jest, chociaż nie wiem jak w przypadku innych zakończeń czy wyborów, ale domyślam się że niewiele się to będzie różnić od mojej w miarę "neutralnej" ścieżki jeśli można to tak nazwać.

Gra nadal jest mocno zbugowana, niedziałające misje, glitch za glitchem(choć niektóre zabawne jak np, wybicie grupki npców pod efektem sandevistana, że skrypt nie zdążył się załadować więc stali sobie bez głów i zachowywali się jak normalne npc XD)

Z takich gorszych bugów to tak:

1. Nie mogę ukończyć misji z Rogue o randce w kinie, kiedy się z nią spotykam robi kilka kroków do przodu, a następnie wraca na miejsce, żeby za chwilę przysłać wiadomość że ją wystawiłem XD Bug znany od premiery, nadal nie naprawiony XD
2. Bug z Judy podczas pływania. W momencie zjazdu na dno skrypt się zawieszał i nic się nie dało zrobić, dopiero za chyba 4 razem załapało.
3. Walka z ozbodem a pacyfice do teraz się zawiesza w momencie.. no kto robił ten wie żeby nie spojlować, ale po tym wydarzeniu npc nadal mnie goni i bije XD

To 3 bugi których nawet wczytywanie nie rozwiązało, po ukończeniu fabuły 1 i 3 nadal zbugowane ¯\_(ツ)_/¯

Co do mniejszych lub większych glitchy, to jest tego pełno, co chwile jakieś błędy graficzne, dźwiękowe czy inne pierdoły, ale z takich większych to zawieszanie się przeciwników chyba najczęściej występowało.

Boss w pacyfice zawiesił się i strzelał w ziemię, Maiko zawiesiła się na stole przez co nie mogłem jej zaatakować i musiałem wczytać grę, Oda #!$%@?ł się w sufit przez co nie mogłem go atakować(nawet z broni palnej) czy chyba najbardziej irytujący bug podczas walki ze smasherem, który zawiesił się na 1% hp i powtarzał jak mantrę ostatnią linijkę tekstu XD

Jest lepiej niż było podczas premiery, ale nadal wymaga sporo łatania do czego raczej nie dojdzie, patrząc na występujące bugi mimo że tematy na cdp czy reddicie je opisujące są z 2020 roku..

Najbardziej co wkurza, to zmarnowany potencjał tej gry, a w szczególności tego świata. Tak ogromne miasto i cała reszta zasługuje na co najmniej 10 razy więcej zawartości. #!$%@? to koncertowo, cp2077 powinien dopiero w tym roku, a może nawet i jeszcze później mieć premierę.

#cyberpunk2077
Pobierz Porton - Za sprawą chińskiej bajki wróciłem do CP2077 i mimo początkowych problemów g...
źródło: comment_1664695557s4SyItV0yZ1JLxU8kbfHIw.jpg
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Porton: Nie wiem chłopie może lepiej faktycznie nie graj w tę grę więcej bo, i mówię to bez ironia, jesteś wyjątkowym pechowcem chyba xD

Ja przeszedłem CP przed patchem 1.6 i miałem dosłownie dwa bugi - jeden taki że wpadłem pod tekstury jadąc autem, drugi poważniejszy że musiałem wczytać ostatni zapis gry. Jak na 40h gry niedużo.