Wpis z mikrobloga

Też mieliście Mirki takie problemy z OVH? Mam u nich hosting WWW i domenę od 3 tygodni i już drugi raz mi się psuję strona (błąd "504 - Backend anavailable"). Za pierwszym razem chyba dwa dni zajęło zanim to naprawili i musiałem trochę popisać do nich w tej sprawie. Teraz znowu...

Przecież to jest śmiech na sali... Mam stronę od 3 tygodni i już drugi raz takie rzeczy się dzieją, na razie wchodzi stosunkowo mało ludzi na nią, ale dosyć szybko rośnie liczba użytkowników i jest to bardzo wkurzające i nieprofesjonalne. #ovh #serwer #webdev
  • 10
@GoonSquad: ovh i 1&1 tylko i wyłącznie źle się mi kojarzą, same problemy.

aczkolwiek wiem, że jest kilka większych serwisów z dużym ruchem i sporym hajsem postawionych na ovh i te się nie jebią. może zależy od klienta, heh.
@GoonSquad: nie wiem co masz na umowie, ale zawsze możesz ich postraszyć, że się z niej nie wywiązują - jeśli masz pewność, że problem nie leży po Twojej stronie. ewentualnie jeśli jesdnak jesteś w stanie przeboleć jakieś tam czasowe dysfunkcje to masz dobry argument przy predłużaniu umowy - łatwo wyciągniesz jakąś zniżkę.

no a dostęp do plików chyba masz, co to za problem skopiować i przerzucić gdzie indziej

ja mam hosting
@entrop: muszę się zagłębić w umowę bardziej. Mam pewność, że to po ich stronie, bo czytałem o tym errorze trochę, zresztą dzieje się to już drugi raz (w przeciągu niecałego miesiąca!). Na razie mogę przeboleć takie przerwy, ale tylko dlatego, że nie ma jeszcze dużo osób na stronie. Niemniej jednak bardzo mnie one irytują i martwią, i nie wyobrażam sobie żeby w przyszłości coś takiego się działo, bo nie po to
@entrop: napisałem wczoraj do pomocy technicznej o tym problemie i w odpowiedzi było napisane m.in. "Prawdopodobną przyczyną błędów jest przekroczenie liczby maksymalnych połączeń do bazy danych. W ofercie hostingowej jest to 30 jednoczesnych połączeń". Mam zainstalowanego google analyticsa i w godzinie, w której serwer zaczął szwankować było, uwaga uwaga, 14 wizyt a rekord tego dnia to 29 wizyt. Czy dobrze kombinuje i to nie mogło być powodem występującego błędu? Tym bardziej,