Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie strony do nauki gry na gitarze polecacie? takie najlepiej nie tylko z tabami ale też z proponowanym biciem. Przydałoby się jakieś sensowne tips&tricks. No i jakie propozycje na piosenki pierwszego kontaktu (także na przesterze)? No może poza The House of the Rising Sun, bo to już męczę od dłuższego czasu...

#gitara #gitaraelektryczna #porady
  • 8
@progresywny, @Muszalski: Ze słuchu to raczej nie ogarnę co mam grać, a żeby grać w zespole to też trzeba mieć jakieś podstawy i umieć coś w pełni i płynnie zagrać. Na razie jestem na etapie, że potrafię już złapać i zagrać kilka akordów i w miarę szybko między nimi przechodzić. Także na razie chyba muszę jeszcze expić w samotności, muszę jeszcze potrenować podstawowe bicia oraz granie arpreggio.
@b3r53rk3r: polecam Ci obczaić dwa kanały na YT - Gitarowo i Rockdaypl. Całkiem ciekawe i przystępnie wytłumaczone materiały :)

Do tabów strony ultimate-guitar.com i songsterr.com, na piosenki pierwszego kontaktu polecam np. proste riffy w stylu intro do One, intro do Enter Sandman, bardziej całościowo Iron Man czy Paranoid, Come As You Are, I Love Rock and Rock, ewentualnie Seek And Destroy - sam od tego zaczynałem.

A tu na koniec Tips