Wpis z mikrobloga

Mam problem z Internetem od #vectra . Podczas grania w grę online #tibia co jakiś czas bardzo mocno skacze mi ping, co znacząco utrudnia mi grę. Wszystko staje na jakieś 10 sekund. Próbowałem programu Pingzapper, który pomaga obniżyć ping. Jeszcze 2 tygodnie temu Internet śmigał aż miło. W tej chwili w ciągu 2 godzin ping skacze bardzo mocno 2-3 x. Reset routera Ubee EVW32C nic mi nie dał. Do routera po kablu łączy się mój PC. Czy ktoś z Was miał takie problemy? Co mogę zrobić, by zdiagnozować problem? Czytałem coś o programie PingPlotter. Czy to dobry trop? Domyślam się, że Vectra oleje sprawę. Warto się wstrzymać przez kilka tygodni i liczyć, że to chwilowa awaria? #pytaniedoeksperta #internet
  • 16
  • Odpowiedz
@byKamel ściągnij winmtr, niech poleci z godzinkę a ty w tym czasie nie rob nic a później katuj Vectre że coś jest #!$%@? i masz diagnozę z winmtr która możesz wysłać na email
  • Odpowiedz
  • 0
@Insane_Mike: Dziękuję! Właśnie tak chcę to rozegrać. Dostałem nawet info od Cipsoftu, żeby ustawić w tym programie taki adres: trace-eu.tibia.com (tylko dla europejskich serwerów).
  • Odpowiedz
@byKamel to akurat raczej nie zrobi różnicy czy ustawisz google.com czy ten adres, bo jak jest problem to winmtr Ci pokaże dokładnie w którym miejscu tracą się pakiety. Ale skoro podali to można ustawić
  • Odpowiedz
  • 1
@Insane_Mike: Dopiero wczoraj w nocy wróciłem z gór. Dziś rano odpaliłem WinMTR. Zaraz będę kontaktował się z pomocą techniczną Vectry. Ogólnie nie wiem co oznaczają poszczególne hostname (poszczególne adresy ip).
  • Odpowiedz
  • 0
@Insane_Mike: Problem z freezami jakby zniknął. Wysłałem im plik tekstowy wygenerowany przez WinMTR i stwierdzili, że mogły być prowadzone prace serwisowe, ale w tej chwili nie widzą problemu po swojej stronie. Ping jest na poziomie 80, a wieczorem dochodzi do 134, co nadal pozwala na granie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz