Wpis z mikrobloga

Trochę dziwne pytanie ale zadam.
Ukraina ma parę milionów sztuk broni na stanie.
Czy nie może wyposażyć w nią ludzi i kazać im wszystkim jechać na wojska rosyjskie? Przecież żadna armia świata nie da sobie rady kiedy wjedzie w nich 10mln+ ludzi naraz.

Ktoś powie, że ludzie będą się bali i nie zgodzą się na taki plan. Myślę że to zależy przecież dłuższa wojna to dziesiątki tysięcy ofiar, a taki szybki atak może się skończyć na <20k.
Ogólnie np w Hearts of Iron, które jest w miarę realistyczne czesto wroga przytłacza się manpower niezależnie od jego technologii. Co rosjanom da przewaga w powietrzu jak będzie na nich biegło 10 mln ludzi.

EDIT: To miał być taki pół troll ale jak o tym myślę to serio. Przecież pare mln ludzi biegnących na pozycje rosjan i co im zrobią? Żadne czołgi nie pomogą przy takiej ilości. Jak to niby powstrzymać?
Więc jakby ktoś mógł mi na poważnie odpisać dlaczego to by nie wyszło. Rozumiem że szybko brakowałoby jedzenia/paliwa w samochodach ale tu chodzi o taki jednodniowy zmasowany atak

#ukraina
#wojna
  • 13
To miał być taki pół troll ale jak o tym myślę to serio. Przecież pare mln ludzi biegnących na pozycje rosjan i co im zrobią? Żadne czołgi nie pomogą przy takiej ilości. Jak to niby powstrzymać?


@BrodatyCiul: Chlopie, obejrz sobie jakis filmik z srodka z BTRa albo BWPa, to jest taka sila ognia ze w moment jeden pojazd potrafi przestraszyc i powalic dziesiatki ludzi.
@BrodatyCiul żaden reżim ma świecie w tym momencie nie może sobie pozwolić na straty idące w miliony ofiar (a to chyba jeden z najoptymistyczniejszy z wariantów przy twoich założeniach), bo ten sam lud powiesi ich na latarniach w moment, nawet za cenę braku wolności (ruscy jako okupanci choćby się zesrali, nie zamordują miliona osób w 2022, jeśli chcą kiedykolwiek z kimkolwiek na tej planecie handlować). Zwykły rachunek kosztów.
@BrodatyCiul: pomysł idiotyczny bo wielu cywili zginie, i to dużo więcej niż normalnie. Ale ja się zastanawiam, czemu np. co 7 mieszkaniec Mariupola nie dostał broni i dwudniowego szkolenia z obsługiwania jej przed wojną, wtedy miasto nigdy by nie zostało zdobyte.