Wpis z mikrobloga

#assassinscreed #gry #ac #assassinscreedvalhalla
Ogrywam sobie obecnie Valhalle i jest zdecydowanie lepiej przemyślana niż nieszczęsna Odyssey pod względem poziomów i zadań dodatkowych (które są teraz ciekawsze pod każdym względem), ale i tak sprawia wrażenie strasznie rozwleczonej.
Mapy i świat gry - identycznie jak w przypadku całej "nowej" serii Origins/Odyssey/Valhalla są ogromne i równocześnie puste a połowa gry to nudna jazda przez pola w jedną i drugą stronę (co i tak jest plusem bo w Odyssey 90% gry tak wyglądało).
System parkour jest tak samo bezużyteczny jak w dwóch poprzednich częściach i widać że ten temat spychają całkowicie na bok i nawet nie próbują udawać że jest inaczej. Żadna część nie ma nawet podjazdu do Unity które miało najlepszy system parkour i najlepiej zaprojektowane miasta.
Skradanie się i ciche podejście nie ma sensu bo jesteś jednoosobową armią która dzięki zdobywanym zdolnością może ubić tuziny chłopów.
Minigierki to dramat, wciskanie spacji przy piciu, nudne granie w kości czy HIT UKŁADANIE KAMIENI xD gejming 2022.
Na plus cała oprawa dźwiękowa, muzyka to miód a dubbing jest świetny dla każdej napotkanej postaci.

Ogólnie jest zdecydowanie lepiej niż w nudnym Odyssey, ale nadal to gówno a nie prawilna gra o cichym dźganiu ludzi i skakaniu po dachach czyli Assasyn. Spoko gierka, gówniany AC.
Krs90 - #assassinscreed #gry #ac #assassinscreedvalhalla 
Ogrywam sobie obecnie Valh...

źródło: comment_16646219726MMTjPoOnfVp1ZFVZqmhtA.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Krs90 "jest zdecydowanie lepiej przemyślana niż nieszczęsna Odyssey pod względem poziomów i zadań dodatkowych" Przecież te zadania dodatkowe czyli pobocznę są w ogóle bez fabuły i trawają od minuty do pięciu minut xD Też właśnie zacząłem ogrywać Valhalle i trochę ubolewam nad tymi pobocznymi bo w Odyssey niektóre wątki poboczne były lepsze niż główna fabuła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale za to póki co fabuła w Valhalli
  • Odpowiedz
@xWaleq: Mi się właśnie bardziej podoba system który jest w Valhalli że jak chcesz to możesz lecieć tylko główny wątek i to wystarczy a zadania dodatkowe są po prostu "dodatkowe" a nie jak w Odyssey musiałeś non stop robić te gówniane poboczne questy w kółko "jedź na drugi kraniec mapy, zbierz 3 kwiatki i zabij chłopa po czym do mnie wróć", w nagrodę dostaniesz gówno i 10xp. No i tyrałeś
  • Odpowiedz
@Krs90: tak jak ktoś powiedział, że Valhalla (w domyśle i poprzednie części) to MMO dla singla. I z tym się zgadzam, nie masz czasu, robisz krótkiego rajda, masz czas - robisz fabułę.
A co do wielkiego, ale nie zagospodarowanego świata, nie wiem czemu ludzie tego nie znoszą. Mi to dodaje imersji. W przeciwieństwie do takiego np #fallout , gdzie masz poczucie że co 3 metry coś jest -
  • Odpowiedz
@Langus: Dla mnie taka jazda jest po prostu nudna a tereny w tych 3 ostatnich częściach są po prostu monotonne i nic ciekawego się tam nie dzieje. W Wieśku 3 jak pierwszy raz grałem to jeździłem na początku gry chyba ze 3 godziny i zwiedzałem, tutaj absolutnie nie czuję takiej potrzeby.
Ta jazda z miejsca na miejsce to marnowanie czasu i sztuczne nabijanie licznika gry.
Pamiętam że trylogia Ezio trwała
  • Odpowiedz
@Krs90: mi akurat w żadnej z ostatnich części nie przeszkadzało jeżdżenie w tą i z powrotem, ale co kto lubi - jedni np lubią wolny klimat w RDR2, innych odrzuca.
Ale w sumie już dość, po trzech ostatnich częściach, dobrze że robią nową część bliższą pierwotnym założeniom.
  • Odpowiedz
@Krs90: z tym skradaniem się to przesadzasz, czasem wygodniej zrobić coś po cichu. . ja skończyłem wszystko i teraz forgotten saga robię.
Kopczyki są najgorsze, co do parkour to jak nie chce ci się biegać to ustaw znacznik obok końcowej lokalizacji listu i biegnij tam łatwiejszą drogą.
jak masz pytania to zapraszam.
  • Odpowiedz