Wpis z mikrobloga

@Argetlam: jeśli wiesz pod jakie wku należysz to je wygoogluj i tam zadzwoń.

Jeśli nie wiesz to zapytaj nauczyciela od PO i jw.

Oni wiedzą najlepiej (powinni) no i znają sytuację z naborem, szansami itp.
  • Odpowiedz
@Argetlam: Służba przygotowawcza JEST KONIECZNA aby dostać się do NSR i dalej być może do wojska. Ale to dotyczy osób, które nie odbyły zasadniczej służby wojskowej. Wyjaśniać dalej? Bo to trochę pisania i nie wiem czy trzeba dalej
  • Odpowiedz
@Mowi:

Już obadałem, trochę szkoda.

Czyli dopiero po skończeniu szkoły mogę zrobić odpowiednią służbę przygotowawczą, następnie NSR i dopiero (moooże) wojsko.

Nie ma innej drogi... correct?
  • Odpowiedz
@Argetlam: z tego co wiem to musisz zgłosić się do WKU w celu odbycia służby przygotowawczej. Jak skończysz technikum masz większe szanse. NSR to gniot i w ogóle odradzam tam iść póki co.
  • Odpowiedz
@Argetlam: teoretycznie na szeregowego potrzebne jest wykształcenie co najmniej gimnazjalne, więc możesz składać papiery już teraz i jak coś to rzucać szkołę (o ile masz 18 lat). W praktyce na powołanie możesz czekać 2 lub 12 miesięcy, zależnie ile jest chętnych.

Załóżmy, że udało ci się już odbyć tą służbę. NSR dla większości jest tylko przesiadką do zawodowego wojska, czyli zapisujesz się do NSR, dostajesz etat w jednostce i idziesz do
  • Odpowiedz
@Argetlam: Jak wyżej NSR "podobno" pomaga dostać się do zawodowej służby wojskowej. Jak pisałem ukończenie technikum o specjalności technicznej również daje dodatkowe punkty. Przejedź się do WKU tam serio pomagają. Jak startowałem do WSO to ich pomoc okazała się niezbędna.
  • Odpowiedz
@Argetlam: ja bym czekał i w międzyczasie robił wszelkie uprawnienia jakie możesz. U mnie powiedzieli, że gdybym miał prawo jazdy C to na 50% poszedłbym w maju, ale nie mam :/ robię uprawnienia na wózki widłowe, to też jest zawsze plus. Jakie kończysz technikum? Jak elektryk to rób uprawnienia SEP, można też np. uprawnienia spawacza zrobić. Ogólnie wszystko, co jest przydatne, ale najlepsze to chyba prawko C+E
  • Odpowiedz
@Argetlam: idź do wku i złóż papiery, nie zaszkodzi. Później możesz aktualizować papiery, a nuż miejsce w kolejce wpadnie szybciej, trochę na to poczekasz. Potrzebny będzie odpis aktu urodzenia (do pobrania w UM), zaświadczenie o niekaralności (w każdym sądzie okręgowym wydają od ręki), podanie (do pobrania ze strony wku) i kopie dotychczasowych szkół / zdobytych uprawnień. Z miejsca dostają się ludzie z prawej jazdy kategorii C, punkty daje wszystko ponad stan.
  • Odpowiedz
@Mowi:

Informatyk, ale nie czuję się na siłach...

Póki co mam śmieszny kurs ukończenia podstaw samoobrony ; __ ;

Mogę im ewentualnie pokazać dyplomy ze strzelectwa z ostatnich 10 lat......
  • Odpowiedz