Wpis z mikrobloga

@lIENll: UA ma jedną bardzo dobrą zasadę - atakują tam gdzie miękko. Posunęli się tam do przodu kilka tygodni temu ale najwyraźniej po okazjonalnym rozpoznaniu bojem które kończyło się różnymi stratami uznali że dalej "za twardo" i nie kierują już znacznych sił w ataki bo zwyczajnie skończyłoby się to sporymi stratami - w ataku trzeba mieć zdecydowaną przewagę a tam na wywalczenie jej nie ma jeszcze miejsca. Jeśli coś tam pójdzie
@lIENll: Rosjanie mają tam napiętą logistykę bo cały obszar jest zaopatrywany przez mosty pontonowe i łodzie bo mosty rozwaliły Himarsy. Rosjanie za wszelką cenę chcą jednak utrzymać ten obszar dlatego prawdopodobnie obsadzili cały obszar mocno siłami przeciwlotniczymi i artylerią. Na razie front tam jest stabilny i sytuacja jest w impasie, ale jeśli wierzyć plotkom to tam zamierzają wysłać zmobilizowanych a wszyscy wiemy jaką wartość ma taka "siła". Jeżeli tylko wywiad USA
@WilecSrylec myślę że mówienie ofensywa na działania ukraińskie to ciągle jednak mówienie na wyrost.
To są działania zaczepne kontrataki małymi grupami. To że w Charkowie ruscy nie wytrzymali i #!$%@? ten front po całości nie oznacza że była tam ofensywa ukraińska.

Ukraincy cały czas działają metodycznie małymi grupami ciągle skubiąc padlinę pod chersoniem.l czy gdzie indziej. Ruscy tam się utrzymuja ale to raczej kwestia czasu że będą musieli się wycofać (no chyba
@kodyak: Z tego co mi wiadomo, to na tym kierunku Ukraińcy ponieśli dość spore straty, nawet jeśli działają małymi grupami, to jakiś rodzaj ofensywy tam się wykształcił. No i trzeba pamiętać, że ofensywa w nowoczesnej wojnie w formule NATO to wcale nie musi oznaczać pancerno-artyleryjskiego walca niszczącego wszystko na swojej drodze
@WilecSrylec tak Ukraińcy pewnie ponosza tam duże straty podobnie jest po drugiej stronie. Dla Rosji w tym kierunku cherson to najważniejsze miejsce strategiczne. Upadek tego kierunku moim zdaniem jest porażka totalna. Stąd tak kurczowe trzymanie się tego frontu i ciągle dosylki wszystkiego za wszelką cenę. Mimo wszystko ofensywa bym tego nie nazywał i tyle.
@kodyak: Moim zdaniem ukraińskie nadzieję na tym kierunku były znacznie większe, plany były na co najmniej przecięcie rosyjskiego zgrupowania i podejście bliżej pod Chersoń. Ruscy rzucili tam spore siły, jak widać kosztem innych kierunków, dlatego byli w stanie skutecznie zatrzymać Ukraińców.
@G4SHI: jestem bardzo sceptyczny wobec tych 70% bo widziałem na ten temat tylko anonimowe źródła typu ktoś coś słyszał. To już nieraz się nie sprawdzało, bo były już sytuacje po obu stronach że całe pułki nagle zmartwychwstały po takich info. Chociaż nie wykluczam. Ale przy tej skali dezinformacji to nawet w oficjalne ukraińskie dane ciężko byłoby wierzyć bo mogą być choćby zaproszeniem do kontrataku. Co stało się tam naprawdę dowiemy się