Wpis z mikrobloga

Czy w UK można gdzieś zgłosić kogoś kto prowadzi swoją działalność bez żadnej rejestracji czyli płacenia podatków? Biznes paznokciowy w rozkwicie, niemałe pieniądze, nie jestem konfidentem, ale ta osoba mi także zrobiła wiele złego w życiu, a teraz przechwałki na fb w najlepsze, typowa polska patola w uk

#uk #wielkabrytania
  • 11
@hyatt: nie wiem, ale jak chcesz zadbać o karę za niepłacenie podatków Karolowi to zacząłbym od uwiecznienia dowodów, że taka działalność miała miejsce. Robienie paznokci i sprzęt do tego to nie fabryka bawełny i się mieści w jednej torbie, a jakiś fanpej czy inne ig można ukryć w minutę.
@hyatt: Działalność w UK to się akurat zgłasza po prostu jednym papierkiem, i masz legal, to cała rejestracja - i tego na bank nikt nie unika, bo nie ma po co. Żeś wymyślił.
@hyatt: Od kiedy ma na ten interesa? Najprawdopodniej żadnego prawa nie łamie. Poza tym skad wiesz ze nie jest samozatrudniona?

According to HMRC, you should register at the earliest opportunity. However, there's a deadline. Legally you need to register by 5 October after the end of the tax year in which you became self-employed. For example, if you started your business in July 2021, you'd need to register with HMRC by
@hyatt: Na companies house mozesz znalezc dane (zakladajac ze znasz imie + nazwisko i wiek tej osoby), jezeli jest w rejestrze i jest dyrektorem jakiejs firmy to na 99% ma wszystko legalnie. 2 sekundy "szukania"...