Wpis z mikrobloga

Od 21 września zgodnie z nowymi przepisami mamy w PL tzw. "przejscia sugerowane". Nie dało się pod to podciągnąć? :)


@Mrrudzin: jeżeli chodzi o Łódź to zapewne będzie to w w miejscu gdzie są tory tramwajowe a przez nie można przechodzić tylko przy wyznaczonym przejściu
  • Odpowiedz
w Łodzi jest jakaś inna ulica niż Piotrkowska?


@broker: Wystarczy nam tylko ona. I tak jest dłuższa od tej Twojej Zielonej Góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W ogóle mandat za przechodzenie nie po pasach, lub po pasach na czerwonym w sytuacji która na to pozwala, oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się ze jest to bezpieczne to jest śmiechu warte i nie powinno mieć miejsca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Bvrto: @cugowski: ciekawostka, przechodzenie w miejscu niedozwolonym zostało wymyślone w USA na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego żeby ludzie w swoich automobilach mogli szybciej #!$%@?ć po mieście, długo coś takiego nie istniało i ludzie jeździli między pieszymi po ulicach xD
  • Odpowiedz
@wiktor123: Sprawdziłeś czy nie było to 100 m do skrzyżowania?. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m.

Policja o tym nie pamięta :P
  • Odpowiedz
@wiktor123 ej, lata temu, w Płocku, o 5 nad ranem, zimą, zaparkowałem poprawnie auto i chciałem skoczyć do bankomatu po kaske. Dostałem mandat 50 pln wtedy. Nawet babka co zamiatała chodnik mowiła im zeby nie przeginali. Nic go nie dało.
  • Odpowiedz