Wpis z mikrobloga

Witam Maniaków,

Czy ktoś posiada i9-11900k i może się wypowiedzieć o temperaturach, kiedy CPU jest idle? Parę dni temu przesiadłem się z 10900k na 11900k i od razu zauważyłem, że temperatury w idle podskoczyły o jakieś 12 stopni (29 vs 41), nie mówiąc już o poborze prądu (100% więcej). Operuje na AIO NZXT Z73, mam ustawioną na sztywno tą samą prędkość co w i10900k - 4,7 Ghz, generalnie nic co można by uznać za jakieś ekstremalne oc. I zaczynam głupieć - w sieci nie ma za dużo informacji na temat temperatur w idle 11900k i zaczynam sobie wmawiać, że coś musi być nie tak albo z AIO, albo dałem za mało pasty (w co wątpię). Korci mnie, żeby zdjąć głowicę i zobaczyć jak jest rozłożona pasta, ale chciałbym tylko potwierdzić, że 11 generacja faktycznie grzeje się tak bardzo. Czy ktoś miał podobne obserwacje?

#pcmasterrace #komputery
  • 4
@finchy: ile prądu pottafi ci zeżreć ten 11900K pod pełnym obciążeniem? Myślałem właśnie o przesiadce z 10400F na 11900F ale chyba sobie daruję i sprzedam płytę z procesorem w cholerę, żeby przejść od razu na 12 albo 13 gen
@L3gion poczekam raczej na 14 generacje, jak znowu zmienią gniazdo i ddr5 dojrzeje.

@101101101 pod pełnym obciążeniem bez gpu to jakieś 230W - przynajmniej tak pokazuje na inteligentnym gniazdku

Jutro zdejmę głowicę z cpu i popatrzę co się stało z pastą, możliwe też, że powietrze dostało się do pompki chłodzenia, chociaż nie słyszę bulgotania.