Wpis z mikrobloga

2336 + 1 = 2337

Tytuł: Still with you
Autor: Lily Del Pilar
Gatunek: literatura młodzieżowa
Ocena: ★★★
ISBN: 9788327272423
Wydawnictwo: Empik Go
Forma książki: audiobook
Empik Go pojechał po bandzie ze swoją rekomendacją. W ramach abonamentu, dostałam książkę, którą ciężko skategoryzować, od autorki, której biografię znalazłam jedynie po hiszpańsku. Z moim zardzewiałym hiszpańskim zrozumiałam tylko słowa kluczowe i dowiedziałam się, że to chilijska autorka watpaddowa (a jakże!).
Ogólnie nawet mnie wciągnęła ta historia, ale to wszystko było tak dziwaczne, że nie wiem co o tym myśleć. Na pewno długo nie zapomnę tej książki, ale przez to, że była taka... No dziwna po prostu.
Akcja dzieje się w Korei Południowej, bohaterami są zwyczajni ludzie, policjant, psycholog, lekarz, pielęgniarz. I na tym kończy się zwyczajność. Cała reszta to trochę science fiction, trochę homo-romans, trochę literatura obyczajowa, a trochę dramat psychologiczny.
Oczywiście książka kończy się w połowie - w sensie na ostatniej kartce, na której liczę na jakieś wyjaśnienia, dowiaduję się, że znajdę je w drugiej części, a że obawiam się, że nigdy po nią nie sięgnę, to mogę mówić, że jak dla mnie książka kończy się w połowie.
Poznajemy tutaj historię nastolatka, którego babcia przez całe życia trzymała w ukryciu przed światem. Początkowo trudno to zrozumieć, ale z biegiem historii wszystko zaczyna się wyjaśniać. Autorka wprowadza nas do swoistego universum, w którym mężczyźni w wyniku mutacji genetycznej, mają męskie zewnętrzne narządy płciowe, ale wewnętrze żeńskie, przez co są zdolni do zajścia w ciążę. A że akcja dzieje się w Korei Południowej, to jak łatwo zrozumieć, tego typu przypadki są wyłapywane i wykorzystywane do nieludzkich testów. Co prawda akcja dzieje się po tym jak ustanowiono prawo chroniące m-pregów, ale nadal są oni pod ścisłą obserwacją i inwigilacją rządu. I gdyby ta historia bardziej pokazywała tę inwigilację, czy więcej skupiła się na genetyce i biologii, a mniej na gejowskich romansach, to może nawet mogłaby być świetna, a tak jest po prostu dziwna.
Dodatkowo wielki minus za tłumaczenie i redakcję, w książce co chwilę ktoś wysyła do siebie 'txt-wiad' zamiast 'SMS', ciągle pojawiają się jakieś dziwne skróty i błędy, co uniemożliwia płynne czytanie treści.
Ogólnie raczej jestem na nie, ale z drugiej strony dla odmiany, może i można coś takiego przeczytać.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literaturamlodziezowabookmeter
karolinana - 2336 + 1 = 2337

Tytuł: Still with you
Autor: Lily Del Pilar
Gatunek: li...

źródło: comment_1664484599L9GKGOGJIlsKYrGIYhJmA3.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★ (3.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Dług honorowy (Wojciech Chmielarz) - najnowsza recenzja usera ali3en ★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. Apartament
  • Odpowiedz