Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki z #uk pytanko jako, że nigdy nie miałem jeszcze okazji zrobić remortgage. Zalozmy znajduje oferte i dostaje zgode od banku na 6 miechów przed koncem mojego fixa - czy nowy mortgage zaczyna obowiazywac od dnia kiedy stary fix sie skonczy? Czy jak sie zgodze na nowa oferte to juz bank nie moze sie wycofac? Kiedy placi sie jakies arrangement fees itd w dniu nowego fixa czy akceptacji oferty?
  • 8
@adriano30: odpowiem na swoim przykładzie, bo w poniedziałek mam completion. Obecny deal kończy się jutro 30.09.
1. koniec kwietnia znaleziony nowy deal. Trochę spóźniony, mogłem to załatwiać od stycznia.
2. maj/czerwiec - oferta z banku, kontakt z prawnikami z nowego banku
3. lipiec/sierpień, dostarczenie dokumentów prawnikom, informacja kiedy bym chciał completion date (kiedy kończy się obecny deal).
4. sierpień, wycena domu, oficjalna oferta z banku ważna 6 miesięcy do połowy lutego
@motoinzyniere: Nie koniecznie, wprowadzasz kolege w blad. Do wyceny nieruchomosci uzywane sa 3 ostatnie porownywalne transakcje w okolicy, na 99% wyceni ci tak jak ostatnia podobna nieruchomosc ktora byla sprzedana plus doliczony sredni procentowy wzrost domow w czasie ktory uplynal od tego zakupu jesli to bylo juz jakis czas temu. Aha i to nie banki zanizaja i wyceniaja tylko surveyor ktory jest de facto z oddzielnej firmy