Wpis z mikrobloga

#audio #gramofon #winyl

Cześć,
po powiększeniu swojej kolekcji winyli czas w końcu przymierzyć się do zakupu gramofonu. Niestety jestem w tym zielony i chętnie przyjmę każdą poradę. Na gramofon planuje wydać do 1,5k. Do tego rozumiem, że wystarczy dokupić aktywne kolumny żeby wszystko elegancko śmigało? Obecnie mam jedynie głośniki MICROLAB B77 48W RMS do kompa, ale jak rozumiem, za jakiś czas lepiej zainwestować w porządny sprzęt.
Wymagania to żeby sprzęt był bezawaryjny i spokojnie przez te parę lat pograł.
Dzięki za odzew i porady w komentarzach!
  • 8
  • Odpowiedz
@olasty: rozumiem, że lepiej przedwzmacniacz osobno zakupić? czyli docelowy zestaw to byłby gramofon + przedwzmacniacz + kolumny?
gramofon może być manualny, dla mnie bez większej różnicy
  • Odpowiedz
@olasty: Owszem, jednak nie wiem, czy po prostu nie będzie lepiej jak co miesiąc-dwa będę kupował kolejny element do tego zestawu, na spokojnie skompletować dobry sprzęt na lata. Jednak tak jak pisałem nie mam pojęcia jak to kosztowo może wyjść. Celowałem w gramofon ~1500zł, kolumny ~1000zł, a co do przedwzmacniaczy nie zrobiłem jeszcze rozeznania.
  • Odpowiedz
@zaczajony: To ja polecę AT-LP120X. Manual, wbudowany ale opcjonalny preamp, napęd bezpośredni, wymienny headshell, ramię typu S, ponoć (nie sprawdzałem) działający anti-skate (w oryginalnym LP120 dali tam ciała.
  • Odpowiedz
@zaczajony: Przedwzmacniacza osobnego nie mam, używam tego wbudowanego w główny wzmacniacz. Jeszcze na to nie narzekam. Kolumny to bardzo indywidualna sprawa, dodatkowo zależna od wzmacniacza, a aktywnych nie używam więc ciężko mi coś polecić/odradzić. Na rtings.com może coś jest?
  • Odpowiedz