Wpis z mikrobloga

Jeżdżenie samochodem po Krakowie to żart ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Roquefort: Generalnie poruszanie się po Krakowie to żart. Samochodem kiedyś było ok, ale chcieli zachęcić ludzi do używania zbiorkomu. Czy zrobili to poprawiając zbiorkom? Nie, zbiorkom jest równie ujowy jak 10 lat temu, ale za to uprzykrzyli maksymalnie jazdę samochodem.
  • Odpowiedz
@Roquefort: Zawsze kiedy jeździłem do pracy rano jedynką albo 22, trafiałem na tłok + ewentualnie meneli. Przyznam, że ostatni raz jechałem tramwajem krakowskim z 5 lat temu, ale w autobusach tak sobie. Ostatniego lata upał, lampa, okna zamknięte, klimy brak. Generalnie jeżdżę kiedy mogę autem, ale jeśli nie mam takiej opcji, to już wolę chodzić na nogach.
  • Odpowiedz
  • 33
Nie skrzyzowanie a kierowcy wpierdzielajacy sie na skrzyzowanie bez mozliwosci jego opuszczenia. Tak samo by postali ale 30-50 m wczesniej, a inny kierunek mialby przejazd, ale nie: zielone to jade (dobra niektorzy tez na czerwonym przeciez)
  • Odpowiedz
@tresor: a kierowcy tak jadą bo jest źle zaprojektowane, sygnalizatory w #!$%@? miejscach, przez to ludzie za niego wjeżdżają na czerwonym. Do tego krótkie miejsca zatrzymania przed i za torowiskiem. IMO gorsze skrzyżowanie jest tylko na Ujastku xD
  • Odpowiedz
@tresor: to polecam przejechać ci się tam z kierunku od NH na wprost ale dolem, tak jak jeździ mpk. Zielone tam trwa 2 sekundy. Autobus wg. Twoich wytycznych by tam stał godzinę i by nie dał rady przejechać, dlatego głównie autobusy tam blokują. Tak jest to fatalne skrzyżowanie.
  • Odpowiedz
@ARfan: Jeździłem tam wielokrotnie i po prostu trzeba umieć jeździć, bo nic nadzwyczajnego tam nie ma. To samo skrzyżowanie Armi Krajowej / Josepha Conrada, na które wszyscy narzekają, a wystarczy na spokojnie przejechać. Tylko, że ludzie debile.
  • Odpowiedz