Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Drugi news / 29.09.2022

Wydawnictwo MAG podało zarys wydawniczy na okres od listopada 2022 do marca 2023 roku. Są w nim uwzględnione dodruki.

LISTOPAD 2022
---------------------------

09.11
P. Djèlí Clark - "Władca dżinów"
P. Djèlí Clark - "Martwy dżinn w Kairze, Anioł z Chanu al-Chalili, Nawiedzony tramwaj numer 15"

18.11
Brandon Sanderson - "Stop prawa" (wydanie jubileuszowe, pierwszy tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)
Brandon Sanderson - "Cienie tożsamości" (zwykły dodruk, drugi tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)
Brandon Sanderson - "Żałobne opaski" (zwykły dodruk, trzeci tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)

23.11
Scarlett St. Clair - "Król wojny i krwi"
Brandon Sanderson - "Zaginiony metal" (czwarty i ostatni tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)

25.11
Dan Simmons - "Ilion" (Artefakty)
Keith Roberts - "Pawana" (Artefakty)

DODRUKI LISTOPAD 2022
---------------------------

Cassandra Clare - "Miasto kości"
Cassandra Clare - "Miasto szkła"
Leigh Bardugo - "Cień i kość"
Leigh Bardugo - "Królestwo kanciarzy"

STYCZEŃ - MARZEC 2023
---------------------------

Brandon Sanderson - "Tress of the Emerald Sea" (pierwszy sekretny projekt, świat Archiwum Burzowego Światła)
Leigh Bardugo - "Hell Bent"
Leigh Bardugo - "Demon in the Wood"
Cassandra Clare - "Łańcuch z cierni"
Scarlett St. Clair - "A Touch of Darkness"
Dan Simmons - "Olimp" (Artefakty)
Ian McDonald - "Droga bez znaczenia / Ares Express" (Artefakty)
Michael Swanwick - "Stacje przypływu. Próżniowe kwiaty. Najlepsze opowiadania" (Artefakty)
Rebecca Roanhorse - "Czarne słońce"
Seanan McGuire - "Middlegame"
Sunyi Dean - "The Book Eaters"

DODRUKI STYCZEŃ - MARZEC 2023
---------------------------

Cassandra Clare - "Mechaniczny Anioł"
Steven Erikson - "Wspomnienie lodu" (trzeci tom Malazańskiej Księgi Poległych)
Steven Erikson - "Dom łańcuchów" (czwarty tom Malazańskiej Księgi Poległych)
Jay Kristoff - "Nibynoc"
Brandon Sanderson - "Bezkres magii"
Brandon Sanderson - "Elantris" (wydanie jubileuszowe) [osobista notka - nie wiem czy to dodruk edycji specjalnej czy nowa premiera, tak było w planie]
Brandon Sanderson - "Droga królów" (wydanie jubileuszowe) [osobista notka - nie wiem czy to dodruk czy nowa premiera, tak było w planie]

#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #mag #artefakty #pdjeliclark #scarlettstclair #brandonsanderson #dansimmons #keithroberts #cassandraclare #leighbardugo #ianmcdonald #michaelswanwick #rebeccaroanhorse #seananmcguire #sunyidean #stevenerikson #jaykristoff #archiwumburzowegoswiatla #cosmere #malazan #malazanska
Pobierz Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Drugi news / 29.09.2022

Wydawnict...
źródło: comment_1664454343YNuOqGS89kt935COtqb0YG.jpg
  • 37
18.11

Brandon Sanderson - "Stop prawa" (wydanie jubileuszowe, pierwszy tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)

Brandon Sanderson - "Cienie tożsamości" (zwykły dodruk, drugi tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)

Brandon Sanderson - "Żałobne opaski" (zwykły dodruk, trzeci tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)


@Whoresbane: Jestes pewny, ze 2 tomy to tylko zwykle dodruki? Raczej blad z fb
@Erlade: kiedyś mi odpowiadali, że tylko tomy 1-4 mają jubileuszówki, więc wychodzi na to, że 5-6 to faktycznie zwykłe dodruki.
Ogólnie #!$%@? do pieca, ale ludzie i tak spodziewali się więcej. Kupię przynajmniej Malazana 3 w akceptowalnym stanie w akceptowalnej cenie i skompletuję całego Sandersona (nad Drogą Królów się zastanowię w zależności od wprowadzonych zmian i ceny, bo już mam pierwsze wydanie). Z chęcią zgarnąłbym też osobne wydanie Duszy Cesarza, ale
@Cerber108: Troche po #!$%@?, ze tylko pierwszy tom drugiej ery dostanie wersje jubileuszowa. Mialem nadzieje, ze to tylko blad ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Spokojnie, w 2024+ beda nie tylko nowe "srodki" ale tez i okladki wszystkich (chyba) Sandersonow xD
DODRUKI LISTOPAD 2022

---------------------------


Cassandra Clare - "Miasto kości"

Cassandra Clare - "Miasto szkła"

Leigh Bardugo - "Cień i kość"

Leigh Bardugo - "Królestwo kanciarzy"


@Whoresbane: to jest dramat jakiś marnować miejsce na takie chłamy tak wiem to się sprzedaje bo treści dla młodych dziewczyn...
@Whoresbane: tylko szkoda że takich chłamów jest ostatnio większość. Czyli sprzedamy 3 gówna żeby mieć na 1 porządną książkę. Zajebiście to funkcjonuje. Może od razu wydawnictwo niech połączy siły z Fabryką Słów. I tak się skończy z Magiem zaraz. Ze jednak opłaca się tylko chłamy wydawać.
@Whoresbane: ale dlaczego uderzasz z inflacją do tego tematu? Co ma piernik do wiatraka? Najpierw twierdzisz że te chłamy finansuje dobre książki po czym uderzasz, że inflacja to i tamto. Czy ja wspomniałem o wysokich cenach? Twierdzisz że kraj nie ma przyszłości bez wiedzy ekonomicznej a powtarzasz w koło macieju tą samą regułkę jak podręcznik. Wszyscy tylko że papier drogi. A co z ogrzewaniem? Utrzymaniem pracowników? Inflacja to nie tylko wyższe
@bookfan1: Bo prawda jest taka, ze najwieksza grupa docelowa jesli chodzi o fantastyke... sa kobiety. Dla Ciebie to chlam, ja tez co prawda nie przepadam za fantastyka typowo kobieca, pisana przez kobiety ale co zrobisz? Nic nie zrobisz, ktos chce to czytac, a wydawnictwo chce zarabiac pieniadze.
@bookfan1: Inflacja wpływa na wszystko, na transport, na wypłaty, na materiały. Uderzam do Twoich ubolewań "szkoda że takich chłamów jest ostatnio większość". Wydawnictwo musi ograniczać mniej sprzedawalne tytuły, które nas interesują a zwiększać te zyskowne, które nazywasz chłamem.
Właśnie przez to, że inflacja zapieprza przestaje się opłacać drukować niektóre pozycje i przerzuca się nakład na te zyskowne. To Ty nie łączysz wątków a powinieneś
@Whoresbane: Czyli chcesz mi powiedzieć, że wcześniej MAG nie musiał przedkładać chłamów nad dobrymi pozycjami bo i tak dobrze zarabiał na tych pozycjach mimo, że się nie sprzedawały? Bo ja to rozumiem w ten sposób że ten chłam jest wydawany po to aby były pieniądze na dobre pozycje, które np ledwo co się zwracają. Czy oni zawsze tak robili a ja dopiero teraz zauważam ten zwiększony nakład chłamu kobiecego.
@bookfan1: Przykładowo wcześniej wydanie takiego Reynoldsa rokowało na zwrot poniesionych kosztów po pewnym okresie czasu. Obecnie przez inflację, koszt papieru i cenę dolara nie ma szans na zwrot. Więc takie inwestycje są hamowane a pierwszeństwo łapią te Twoje "chłamy" by zapewnić dopływ gotówki do wydawnictwa. A ono nie jest tu niczemu winne i jest pokrzywdzone przez politykę rządu (a raczej motanie się na ślepo i rozdawnictwo) i my czytelnicy cierpimy.
Będziemy