Wpis z mikrobloga

Musze kupić okap. Mam 2 rodzaje w sumie na myśli. Teleskopowy (rozsuwany) albo taki montowany w dno szafki. Jakie są plusy i minusy jednego i drugiego?

W teleskopowym wiem że silnik jest z tyłu więc tak na prawdę wciąga tyle i tak samo jak ten nie rozsuwany.
Z plusów: wygodniej go włączyć bo wystarczy pociągnąć, po wyciągnięciu blokuje fizycznie część oparów
Z minusów: pewnie we wszystkich ruchomych częściach z czasem najdzie syfu, widać złamanie linii szafek

Co do montowanego w dnie:
Z plusów: nie widać że jest, łatwiej się czyści
Z minusów: trzeba zapamiętać rozkład przycisków, albo się nachylać żeby na nie spojrzeć

Coś jeszcze? O firmę nie pytam bo wiem że wszystko podobnie nie działa.

#remontujzwykopem #agd #kuchnia #wnetrza #aranzacjawnetrz #meble
  • 9
  • Odpowiedz
@pacmen: co do zapamiętywania rozkładu przycisków to:
a) w zależności od tego jaką masz indukcję, można dokupić okap H2H, czyli okap sam się włącza, gdy zaczynasz gotować
b) są okapy, do których masz pilota. Ja u siebie steruję praktycznie tylko pilotem
  • Odpowiedz
@Eoghan: jak przeglądałem to te h2h to widziałem tylko te wolno wiszące skośne - trochę szkoda mi miejsca, a adnotacji o pilotach nie widziałem, ale przy mojej organizacji to bede dłużej pilota szukał niż przyciski wcisne :D
  • Odpowiedz
@pacmen: electrolux ma normalnie podszafkowe okapy do zabudowy H2H. Chyba współpracuje to też z płytami AEG
https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/cooker-hoods/integrated-hood/?page=1&Facet_CXLadder_Hoods_Integrated=do%2520zabudowy
Co do pilota to u mnie leży zawsze obok płyty, to nie pilot do TV, żeby go nosić ze sobą :P U mnie w okapie falmeca był też taki magnetyczny uchwyt, który można sobie przyczepić do ściany. Z przyciskami na samym okapie to jest jeszcze ten problem, że o ile okap ma przyciski fizyczne,
  • Odpowiedz
@Eoghan: to nie widziałem bo nie w tym budrzecie szukałem ( ) płyte mam electroluxa, ale za starą i wtedy też trzebaby wymienić, to sie już ładne koszta robią, poszukam tego z pilotem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Co do pilota to u mnie leży zawsze obok płyty, to nie pilot do TV, żeby go nosić ze sobą :P U mnie w okapie falmeca był też taki magnetyczny uchwyt, który można sobie przyczepić do ściany. Z przyciskami na samym okapie to jest jeszcze ten problem, że o ile okap ma przyciski fizyczne, to można się jakoś nauczyć, gdzie kliknąć, ale jak są dotykowe, to jest to mało wygodne, chyba że
  • Odpowiedz
@ksiak: oczywiście, że są widoczne, tak samo jak w każdym podszafkowym okapie, czyli są dostępne od dołu, a nie od przodu. Pilot to mega wygodny dodatek i po przeprowadzce wybrałbym takie samo rozwiązanie, bo zawsze jest pod ręką, nawet jak coś się robi na blacie obok
  • Odpowiedz
Pilot to mega wygodny dodatek i po przeprowadzce wybrałbym takie samo rozwiązanie, bo zawsze jest pod ręką, nawet jak coś się robi na blacie obok


@Eoghan: nie potrafię sobie tego wyobrazić. Mam okap z przyciskami i dla mnie najprościej to sięgnąć do tego przycisku. Pilot byłby z mojego punktu widzenia całkowicie niepraktyczny.
  • Odpowiedz
@ksiak: No spoko. U mnie jest na odwrót. Tak samo jak nie podchodzę do tv żeby zmieniać kanały, tak samo okapem też wygodniej mi się steruje pilotem. Tym bardziej, że mogę sobie sterować mocą, gdy np. kroję cebulę gdzieś na blacie obok. Zazwyczaj zostawiam też okap jeszcze chwilę po gotowaniu, jak już sobie nakładam jedzenie gdzieś obok i też nie muszę do niego podchodzić żeby wyłączyć, tylko sobie kliknę przycisk na
  • Odpowiedz
Tak samo jak nie podchodzę do tv żeby zmieniać kanały, tak samo okapem też wygodniej mi się steruje pilotem


@Eoghan: no trochę to inaczej wygląda. Bo od TV zazwyczaj jesteś odsunięty na więcej niż długość ręki a od okapu nie stoisz dalej niż ten metr. No chyba, że masz akurat tak skonstruowaną kuchnie i nie dało się inaczej tego zrobić.
  • Odpowiedz