Wpis z mikrobloga

@BarkaMleczna: Jak cię to ch.j obchodzi to nie pytaj.
@beep: Ale dla kogo lepiej? We wszystkich książeczkach jest wyliczenie miesięczne a nie rok i x miesięcy
@wiktorek_pl: W każdej książce zdrowia plus przy każdej wizycie u lekarza pytają o miesiące.
Co was to boldupi kto jak mówi o wieku swojego dziecka. Wskoczyliście na mnie ze swoimi teoriami z dupy.
Tak się przyjęło ze mówi się w miesiącach w pierwszych
  • Odpowiedz
  • 0
@BarkaMleczna: w kontakcie ze specjalistami zazwyczaj podaje się wiek w miesiącach i być może stąd pochodzi ten nawyk. Ewentualnie przez wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Tak myślę, bo nie mam znajomych z gówniakiamj i nie mam nawet dowodów anegdotycznych ¯\_(ツ)_/¯ zdxieilbym się, gdyby to było jakieś szczególnie celowe
  • Odpowiedz
@BeautifulLiar: i te dzieci między sobą się tak różnia - jedne rozwijają się szybciej, inne wolniej, że jak powie ze ma prawie półtora i ponad półtora roku to absolutnie nikogo to nie zdziwi i nie będzie żadnej różnicy. Tak samo jak jeden 8 latek będzie wyglądał na 6 lat, a inny na 10. Nie obchodzi nikogo poza lekarzem Ile dziecko ma dokładnie miesięcy i tygodni. Chcę wiedzieć czy ma rok czy
  • Odpowiedz
@Mruvek: No to ci mówię ze skoro ona ciagle posługuje się miesiącami to może automatycznie w odpowiedzi na twoje pytanie odpowiedzieć w miesiącach. Ja nie wiem z czego wy robicie wszyscy problem. Nie umiesz ogarnąć ze 18 miesięcy to półtora roku?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Barto_: nie widzę jak po czymś takim można stwierdzić, że ktoś lubi matematykę. Bez sensu

@dwugitofenobezlikusensolikum: pewnie w taki sposób, że jak ktoś Ci powie, że ma 157367 godzin, to raczej chce, żebyś się wysilił i policzył.
Podawanie wieku dzieci w miesiącach jest nieintuicyjne dla każdego i jak ktoś Ci powie ze dziecko ma 27 miesięcy vs dwa lata i trzy miesiące, to racsej dla normalnego człowieka jest czytelniejsza ta
  • Odpowiedz