Wpis z mikrobloga

Doszedłem do ciekawych wniosków i postanowilem sie nimi z Wami podzielić. Aktualna generacja konsol jest tym co sobie wyobrazałem za dzieciaka jako "granie w przyszłości". Całe życie grałem na PC(26lvl here), czesto high endowym, zaczynałem 100 gier miesięcznie i prawie żadnej nie umiałem skończyć ani się wciągnąć. Miałem krotkie epizody z PS3, PS4 ale wyglądało to podobnie-konsole szybko przestawaly byc uzywane i sie kurzyły. Potem z okazji covida xD kupiłem Xbox series S bez zadnych oczekiwań i cos we mnie kliknęło-wygoda, szybkie dzialanie, stand by, blyskawiczny loading, zawsze 60 klatek bez cudowania w opcjach i zastanawiania sie czy mi pojdzie czy juz czas na upgrade, granie na wielkim tv na kanapie, no i game pass. Przeszedlem kilkanascie gier na pełnej zajawce po czym dokupilem PS5 i ograłem kolejne swietne gry, wiele tych ze starej generacji ale w koncu w 60 klatkach i ekspresowymi loadingami. Teraz juz nie wyobrazam sobie powrotu do PC. Na padzie operuje mi sie świetnie, chociaż obsluga pada w strzelankach wymagala przejścia 2-3 FPS'ów. Teraz bez problemu pykam w multi COD, fortnite nawet z crossplay.
Wszystkie gry wyglądają super, sa rozwiniete technologicznie, płynne, szybkie, do gry wskakuje 5s po kliknieciu "włącz" na konsoli a to wszystko na wielkim ekranie z super wibrującym padem bezprzewodowym w rece-normalnie wizja przyszłości 12 letniego mnie. Future is now, czasami tego nie doceniamy (ʘʘ)
Oczywiście wpis nie ma na celu wywolania wojny konsolowcow vs pc, dzisiejsze high endowe PC dla ludzi preferujacych siedzenie przy biurku tez musi byc super doswiadczeniem. Gdybym potrzebował komputera tez np do pracy pewnie nadal wolałbym inwestowac w upgrade kompa niz konsole. Tym bardziej, ze na PC mozna ograc juz wiele swietnych gier ekskluzywnych.

#gry #ps5 #ps4 #xbox #pcmasterrace #oswiadczeniezdupy
  • 65
@nostalgiwolf: możesz sobie kupić drugi PC i podłączyć pod TV. Jak masz kilka TV to jednej konsoli też nie będziesz nosił (chyba że to switch albo steamdeck).

Taki Fortnite na PS5 jest rozmazany bo ma skalowaną rozdzielczość, dużo niższej jakości tekstury, mniej szczegółów itp. Wolę sobie odpalić tego PC niż grać na PS5.

Za czasów PS4 pisano że 30fps na konsoli wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rybak17: Mogę, ale koszt wtedy leci w kosmos dużo szybciej w porównaniu do konsoli.

Pomijając już fakt, że nie grałbym w to na konsoli (strzelanka na padzie - nope) to tylko jeden przykład nie przekładający się na całą platformę. Na tę jedną grę przypada kilka co wyglądają dobrze. Pewnie gracze Fortnite się nie zgodzą, wtedy, no cóż, raczej będą woleli grać na PC.

No bo wystarczy. 30 FPS nie jest niegrywalne