Wpis z mikrobloga

Czy PHP jest jeszcze warty nauki ? Niby przestarzała technologia i nikt jej nie lubi ale przeglądając oferty prac na PHP developera to jest ich trochę i może być to dobry start w branży
#programowanie
  • 8
  • Odpowiedz
PHP developera to jest ich trochę i może być to dobry start w branży


@kfilip: ucz się tego co jest w miarę popularne i w miarę fajne. Osobiście nie zaczynałbym pracy od PHP z myślą, żeby się w przyszłości przebranżowić
  • Odpowiedz
@Saly: A od czego byś zaczął ? Ja najbardziej skupiłem się na Javascript, robię aplikację w frameworku React, napisałem parę większych projektów ale zastanawiam się czy popularność JS'a i ogólnie front endu nie sprawi że będzie bardzo ciężko dostać pierwszą pracę
  • Odpowiedz
@kfilip: Nie przesadzałbym z tym, że nikt go nie lubi, o ile nie pracujesz w jakimś projekcie z przed 10 lat to praca w php może być przyjemna, ale czy warto się go uczyć to już ciężko powiedzieć. Na początku stwórz sobie np. jakiś prosty blog, możesz zrobić to w czystym php aby poznać podstawy struktury języka, obsługi requestów / bazy danych, potem możesz zrobić to samo tylko w jakimś frameworku.
  • Odpowiedz
@kfilip: jak umiesz JSa to idź w to. Perspektywy są takie, że popyt na pewno nie spadnie. Może będzie ciężko z pierwszą pracą, ale póżniej czeka cię eldorado
  • Odpowiedz