Wpis z mikrobloga

@gatineau: to prawda, ale takich krajów, gdzie w IT zarabia się dużo więcej niż reszta to tak wiele nie jest. A już na pewno mało jest takich rozwiniętych krajów (bo przykłady jakiejś Bułgarii itp. to można sobie darować). W Europie w Szwajcarii można zarobić bardzo dużo w IT (na kontraktach szczególnie), a typowym przykładem globalnie są właśnie Stany, gdzie zarabia się najwięcej, bo i to jest ojczyzna całego IT.
  • Odpowiedz
@Oskariat: Mi zostaje sporo wiecej niz tobie (przy obecnym kursie), moja zona zarabia mniej wiecej tyle co ty a jakos pieniedzy nie widac. Nie wiem jak przy gloryfikowanych 15k zl (nawet na czysto) mozna zyc w Polsce.
Chyba jedynie nieruchomosci w Polsce sa tansze niz w USA.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak przy gloryfikowanych 15k zl (nawet na czysto) mozna zyc w Polsce.


@cerbera: Ja zylem i za 7k pare lat temu ale troche inaczej wygladaly wtedy ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: na jakich portalach szukasz ofert z zagranicznych pracodawców? Przy polskich pracodawca jest ten plus, że pracujesz z polakami i możesz mówić po polsku z kolegami z projektu no i żyjecie w tej samej kulturze, macie więcej wspólnego. Nie dochodzi problem z przesunięciem czasowym. No pare razy w roku możecie się spotkać na jakimś evenuie firmowych. Jeśli chodzi o dogadanie się w jakiej walucie wystawiana jest faktura, to jak powiesz, że
  • Odpowiedz