Wpis z mikrobloga

#hosting #vps #mintshost

Dzien dobry,

Pisze dosc nietypowy post w sprawie pewnego vps ktory zakupilem na ofercie lifetime ktora bodajze byla na 50 lat. Firma zostala odsprzedana do innej, ktora stwierdzila ze zmiejszy okres wykupionego najmu do powiedzmy 2038. (to bylo w 2012?) Wiec od dnia dzisiejszego pozostalo okolo 16 lat. Natomiast, dzis dostalem email od owej firmy, ze przez inflacje mam przeniesc sie na innych platny serwer aby uzyskac ich "najnowsza platforme technologiczna". VPS ten sam, tylko platnosc co miesieczna. To nie jest email ktory daj wybor, tylko daja mi zdecydowac czy chce placic czy tez nie, jako ze inflacja itd... jak nie to utrace serwer.
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
niefajne zachowanie, tak w sumie mimo że na jakieś podstawowe potrzeby to nie jest pewnie wielki koszt to opłaca się brać takie vpsy na lifetime? (biorąc pod uwagę właśnie takie sytuacje i to czy akurat ten vps będzie w ciągu tych 50 lat dobrą opcją) pytam z ciekawości
  • Odpowiedz
@zeemzy: ogolnie to serwer do nauki, w razie w pod vps. Niewielki po prostu przydatny, czy to hostowanie jakiejs gowno stronki.

czy tez przetestowanie owej stronki, a nawet jezeli jest kupiony to mozesz i te 50 lat nic na nim nie robic.

@only: Oczywiscie byla, pierwsza marka terazniejszej. Po prostu zmienili nazwe. -.-

Z tego co wiem hostingowca ktory odkupuje drugiego, wedlug prawa aktualne kontrakty sa przepisywane na
  • Odpowiedz
Pisze dosc nietypowy post w sprawie pewnego vps ktory zakupilem na ofercie lifetime ktora bodajze byla na 50 lat


@blakker: Absurdalna głupia oferta, sprawdzałeś w regulaminie firma umieściła zapis że w dowolnym momencie może rozwiązać umowę? Ile zapłaciłeś za taki VPS - coś takiego nie może działać, koszty kolokacji serwerów (prądu, łącza) wzrosły kilkukrotnie przez lata. Co jakiś czas potrzebny jest też upgrade całej platformy. Z jednej strony coś ci
  • Odpowiedz
@devones: Ten vps to nie jest jakis giga vps. To jest najbardziej podstawowa oferta jaka gdziekolwiek znajdziesz. Na ovh jest za 15 zl (3 dolce) na Polskich znajdziesz za 20-30 zl... Nie pamietam juz ile
  • Odpowiedz
@blakker: nieważne nawet najmniejszy, ten biznes działa w bardzo prosty sposób - maszyna jest dzielona między klientów (czasami overselling) i musi się spłacać. Z tego co piszesz to i tak długo utrzymywali ci maszynę i pewnie zapłaciłeś mniej niż równowartość opłat u konkurencji, musisz sprawdzić regulamin promocji z którą się pewnie zgodziłeś. Ostatnie podwyżki w kosztach kolokacji są kolosalne więc pewnie inflacja dała im do zrozumienia że nie chcą utrzymywać
  • Odpowiedz
@devones: Jezeli nie chca utrzymywac to po co kupywac klientow z takowa lista kont ktore posiadaja takie oferty. To tak jak kimsufi, dla nowych wyzsze dla starszych te same, jako ze stali klienci.
  • Odpowiedz
@devones: Jezeli nie chca utrzymywac to po co kupywac klientow z takowa lista kont ktore posiadaja takie oferty.


@blakker: Nie znam tej promocji, może brali też tych niewygodnych klientów ponieważ zapisy w regulaminie pozwalały im wypowiedzieć umowę w dowolnym czasie, poszukaj regulaminu.

Z kimsufi to trochę inna sprawa, są tam opłaty miesięczne i czekają jak klienci sami zrezygnują. To raczej utylizacja sprzętu który powinien być już na śmieciach.
  • Odpowiedz
@devones: co najlepsze mialem u nich brac hosting normalny jako ze vps nie wystarczy itd. wiec tym co zrobili aktualnie mysle ze nie pojawie sie u nich na hostingu.
  • Odpowiedz
@blakker: Z tego co widzę zostali przejęci przez R22, musisz pamiętać że to masówka dla których liczy się skala. Pojedynczy klient nie ma większego znaczenia. Jakiś czas temu przejmowali firmę za firmą i scalali do cyberfolks.

Najlepszym przykładem jest Endurance International Group (EIG) - tutaj masz niewielką tylko listę marek jakie posiadają: https://en.wikipedia.org/wiki/Endurance_International_Group ¯\
(ツ)_/¯

Niestety tak się teraz robi biznes w hostingu, przejmować dużo i szybko, nawet firmy
  • Odpowiedz
@blakker: Też mam tego VPS i też otrzymałem maila, że z powodu inflacji zmieniają mi pakiet i mam 30 dni na opłacenie. Napisałem do nich i otrzymałem informację, że niby jednym z wymogów lifetime było logowanie do panelu co 3 miesiące a przez ten okres zdarzyło mi się kilka razy tego wymogu nie spełnić. Podejrzewam, że widzieli mój post tu na wykopie (pozdrawiam was ( ))
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pietr: u mnie to samo, wina po stronie braku lagowania. Co lepsze? Zmieniono mi okres najmu juz przedtym z dozywotniego na 2036. Akurat bede na swieta w Polsce to pomysle czy aby nie pojsc z tym na przod.

Wraz z zmiana mojego okresu najmu zmienili rowniez moj regulamin na nowy czyli ten ktory nie zawiera tego wymogu.
  • Odpowiedz
#cyberfolks #bizneshost #mintshost
również posiadałem tego VPS od 2014, niedawno przyszedł mi dodatkowy mail od eksperta z CyberFolks w którym pisze, że odnowienie tej usługi będzie mnie kosztować ok. 500 zł. (w tym opłaty za dodatkowy ram i core za 2038-39 rok) jak będziesz coś więcej wiedział daj znać choć przyznam, że i tak długo mieliśmy te serwery jak na Polski standard obietnic (
  • Odpowiedz