Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mam wielki problem, z którym nijak nie mogę sobie poradzić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kupiłem sobie nowego pada od Xbox Series X, specjalnie żeby pograć sobie w nową #fifa #fifa23 na #pcmasterrace .
Wygląda natomiast na to, że mój pad wariuje, zarówno podłączony przez BT jak i poprzez kabel. Po zalogowaniu się do FIFY ciągle tak jakby wciskał strzałkę w lewo (załączam filmik : https://youtu.be/9pVtgr3PpQA). W samym meczu jak daje analog w górę to piłkarz biegnie w dół, jak w dół to biegnie w górę xD, czasami też randomowo się wyłącza albo klawisze po prostu przestają działać i nie ma reakcji. Czy ktoś ma pomysł o co może chodzić?
Co zrobiłem do tej pory:
1. Update firmware kontrolera
2. Wymiana kompletów baterii
3. Reinstalacja sterowników BT
4. Testowałem przyciski w aplikacji "Akcesoria XBOX" - tam wszystko wygląda OK i reaguje poprawnie, nic się samo nie wciska ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zgłupiałem totalnie bo już sam nie wiem czy to wina pada, FIFY czy może komputera.
#xbox #komputery #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 17
@choosewisely: @Machas: To nie wina pada - w poprzedniej fifie było to samo. Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to dodanie fify na steamie (jako gre z poza steam) i wymuszenie nadpisania sterowania przez steam. Instrukcja po angielsku, z jakiegoś randomowego forum (bo nie chce mi się tłumaczyć :P):

Steam:
1) Add FIFA to Steam
2) Settings -> Controller -> Global Settings for Controller -> Selected Xbox conttroller configuration.
3) Open Big
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Machas: @nie_lubie_tolkiena:
Panowie, problem rozwiązany, ale tyle nerwów i czasu to tylko EA potrafi tak #!$%@?ć.
Faktycznie dodając grę spoza STEAM i ustawienie sterowania pada rozwiązuje problem, ale potem pojawia się problem z antycheatem i tutaj kolejne rozwiązanie - przejść do folderu z Originem, PPM na Origin.exe -> zgodność -> uruchamiaj jako administrator.
Potem już normalnie odpalamy przez STEAma i wszystko działa. Zarówno sterowanie jak i antycheat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Machas: Dokładnie wg. tego poradnika:
1) Add FIFA to Steam
2) Settings -> Controller -> Global Settings for Controller -> Selected Xbox conttroller configuration.
3) Open Big picture mode -> Library -> Fifa -> Settings -> Controller Settings -> Disable both checkbox and set Steam input settings to "force on"

Tylko dodając grę spoza STEAM zrobiłem te same kroki dla FIFY jak i aplikacji Origin :)
@choosewisely: Nie miałeś problemu z Antycheatem przy odpaleniu przez steama? Robiłem wszystko według instrukcji i sypie słynny już error XD piękna sprawa z tym EA (°°