Wpis z mikrobloga

Witam, obecnie robię jako analityk. Wcześniej pracowałem jako wdrożeniowiec gdzie było trochę programowania w php i js. Pomimo, że w obecnej pracy nie programuje to chciałbym jakoś być pod prądem i douczyć się czegoś aby w razie "W" mógł spokojnie zmienić prace na inna. Wybór padł na .net. Kupiłem sobie kurs na udemy z blazora i planuje sobie zrobić własna aplikację. Jakiś bardziej rozbudowany budżet planner, następnie jakaś apkę która już będzie łaczyć się z zewnętrznym api.
Pytanie zasadnicze. C# miałem na studiach kilka lat temu, kiedyś zrobiłem jakaś apke w WIndowsForms xD i to tyle jeżeli chodzi o doświadczenie z tym językiem. Waszym zdaniem pisać własna apke i w locie douczyć się języka, czy lepiej na początku jednak przysiąść do podstaw ?

#csharp #programowanie15k
  • 4
  • Odpowiedz
Najlepiej jedno i drugie.

Ja bym zaczął od podstaw - im lepiej poznasz swoje narzędzie tym lepiej dla ciebie. Daj sobie miesiąc czy dwa na zrobienie podstawowego kursu C#, można kupić czy ściągnąć książki które przeprowadzą cię przez podstawy. A potem już śmiało można startować z projektem.

Kursy pozwalają szybko przejść przez jakiś framework i pokazać co do czego, ale poza tym to pomijają ogrom apektów które są dość ważne i które
  • Odpowiedz
@Rhodium: Zdaje sobie sprawę, że juniorzy maja określony próg wejścia. Na pewno moim konikiem będzie doświadczenie biznesowe i prowadzenie projektów bo tym obecnie się zajmuję. Z książek które mam do dyspozycji to C# 9.0 w pigułce. Najgorsze jest w niej to że nie ma ćwiczeń do wykonania. Samo przeczytanie nic mi nie da bo za dwa dni zapomnę.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to rzeczywiście będzie przydatne. Jeśli ktoś szuka deva to raczej szuka gościa, który będzie w stanie pracować z kodem a nie prowadzić projekty. Doświadczenie jako analityk na pewno będzie wartościowe na późniejszych etapach ale raczej na pewno nie na pozycji juniora.
  • Odpowiedz
@Reelag: moim zdaniem powinieneś ogarnąć podstawy obiektowości z tej książki co masz. Do każdego zagadnienia bez problemu znajdziesz przykłady kodu w necie i jakieś ćwiczenia, które sam będziesz w stanie ogarnąć.
Blazor to trochę niepewna technologia. Microsoft go mocno promuje, ale na ten moment świat jest nadal zachłyśnięty podejściem webapi w .net + front w jakimś js typu react/angular.
Wydaje mi się, że blazor się przez to nie przebije i zdechnie
  • Odpowiedz