Wpis z mikrobloga

Mam znajomego Rosjanina (zaznaczam, że to naprawdę Rosjanin, a nie kacap ani ork – jeden z tych nielicznych, co plują na Putina i wojnę, mieszka na zachodzie i nie ma gwoździa w mózgu), miałem okazję z nim dzisiaj porozmawiać i opowiedział mi, że właśnie zmobilizowali jego przyjaciela z Wołgogradu. Tamten jest po czterdziestce, żona, dwójka dzieci, dobra praca, w wojsku nigdy nie był, z protestami ani polityką też nie ma nic wspólnego. Dostał wezwanie do WKU na następny dzień, myślał że to pomyłka bo on oficjalnie nie spełnia warunków – za stary, bez przeszkolenia i coś tam ze zdrowiem. Więc spokojnie poszedł, ale już do domu nie wrócił – jak stał, tak od razu go wsadzili w autobus i razem z kilkuset innymi wywieźli do jakiejś jednostki, gdzie im dali mundury i zakwaterowali. Podobno mają ich posłać prosto na Ukrainę, nawet bez tych dwóch tygodni szkolenia. Ten pechowiec mówi, że część poborowych płacze i się modli, część klnie na Putina, część jest kompletnie zrezygnowana, a większość chleje. Gość nie wie, jak rodzicom powiedzieć że jedzie na wojnę, ale jego sąsiad ma jeszcze gorzej, bo jego matka jest Ukrainką. Natomiast jeszcze inny był już na froncie na ochotnika, ale jak jego oddział zbombardowali Ukraińcy z drona i z dwustu chłopa zostało kilkudziesięciu, to wypowiedział i wrócił do Rosji; teraz go wzięli i znów jedzie, z mobilizacji.

To jest jakaś tragifarsa, co tam się dzieje. Mój kolega zgadza się, że tę wojnę i tę władzę trzeba natychmiast zakończyć i że dostawy broni z zachodu do tego służą. Pobłażanie agresorowi grozi porządkowi światowemu. Ale widzę jak mu ciężko; przecież z tej broni będą zabijać jego rodaków, w tym jego bliskiego przyjaciela.

Ten kraj, ichni ruski mir i reżim Putina to jest pi#rdolony syf. I to ruscy muszą z nim zrobić porządek, bo nikt za nich tego nie zrobi. A czasu nie mają, bo katastrofa ich już spotkała, a wkrótce może spotkać jeszcze gorsza.

Mam też nadzieję, że ukraiński wywiad będzie kontrolował, które jednostki wroga są z mobilizacji i przynajmniej spróbuje im umożliwić poddanie się i pójście do niewoli, bo inaczej tych poborowych czeka tam rzeź. Oni nawet nie będą umieli się schować. Inna sprawa, że kacapy też o tym wiedzą, będą ich mieszać po różnych jednostkach i w razie ucieczki strzelać w plecy.

#wojna #rosja #ukraina #ruskimir
  • 99
  • Odpowiedz
Nie chcę Cię denerwować, więc uznaję, że Twoja rodzina jest bohaterska


@cieciowy: nie było „bohaterska”, była normalna. Zapłacili za to. Inni też tak robili. Rosjanie wybrali inaczej i teraz zapłacą za to. Zero współczucia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xniorvox:

z protestami ani polityką też nie ma nic wspólnego.
No to gratuluję, właśnie ponosi tego konsekwencje. Mam nadzieję że nie zdąży wyrządzić nikomu krzywdy na Ukrainie zanim zdechnie.
  • Odpowiedz
@cieciowy: nie było „bohaterska”, była normalna. Zapłacili za to.


@jestem_na_dworzu: no nie proszę Pana, albo byli tacy jak piszesz, albo byli normalni. musisz sie zdecydować xD
95% ludzi była obojętna i kunktatorska. Do masowej walki z komuną od lat 80tych popchnęła większość ludzi bieda jaka u nas była w stosunku do zachodu. "naród wspaniały. tylko ludzie #!$%@?" J. Piłsudski.
dlatego się wogóle udzielam w tym temacie - bo mnie wkurza
  • Odpowiedz
a ci przed strzelaniem mają przeprowadzać ankiety pt "w skali od 1-10 jak bardzo popiera pan Putina" xD


@powaznyczlowiek: Mają przynajmniej spróbować im umożliwić poddanie się. To jest podejście humanitarne i oszczędza amunicję oraz krew własnych żołnierzy. A co się dzieje we wrogim wojsku i jaki jest skład osobowy i kwalifikacje poszczególnych grup, tak czy inaczej ich przecież interesuje.

Każdy kto przekracza z karabinem granice rosyjsko-ujraińską zasługuje na to żeby był
  • Odpowiedz
no nie proszę Pana, albo byli tacy jak piszesz, albo byli normalni. musisz sie zdecydować xD


@cieciowy: podsumujmy:
- przemilcz koszty, jakie ponieśli ludzie, którzy stawiali opór komunistom
- udawaj, że nie można było uciec przed ZSW w LWP
- próbuj ośmieszyć oczywiste stwierdzenia, o tym, jak normalni ludzie się zachowywali

Coś ta twoja manipulacja nie wychodzi. Jest zbyt oczywista. Trochę więcej polotu.

wkurza takie podejście kwadratowe czarno-białe.


Kwadratowe podejście, to
  • Odpowiedz
@jestem_na_dworzu: słaby jesteś kolego. poczytaj sobie np. ile osób było zaangażowanych tak naprawdę w odrodzenie Państwa Polskiego w 1918 roku.
Podobnie przez czasy komuny. Oszukujesz siebie jeżeli chcesz mi wcisnąć, że 30 milionów Polaków walczyło przez 50 lat z komuną. Większość ludzi klęła na komunę, gomółków, urbanów itp a rano zasuwała do huty.

Ja nie "przemilczam kosztów ludzi którzy walczyli", nie wątpię, że "można było uciec przez LWP"

ale Twoje "oczywiste
  • Odpowiedz
zaznaczam, że to naprawdę Rosjanin, a nie kacap ani ork – jeden z tych nielicznych, co plują na Putina i wojnę, mieszka na zachodzie i nie ma gwoździa w mózgu


@xniorvox: czyli nie Rosjanina, tylko typa o korzeniach rosyjskich.

Rossjanin = ork, zapamiętają
  • Odpowiedz
Mam też nadzieję, że ukraiński wywiad będzie kontrolował, które jednostki wroga są z mobilizacji i przynajmniej spróbuje im umożliwić poddanie się i pójście do niewoli, bo inaczej tych poborowych czeka tam rzeź


@xniorvox: a rosyjskie rakiety wlatywały tylko w te niezamieszkane bloki?

Przykro mi, wojna to piekło.
  • Odpowiedz
Mają przynajmniej spróbować im umożliwić poddanie się. To jest podejście humanitarne i oszczędza amunicję oraz krew własnych żołnierzy. A co się dzieje we wrogim wojsku i jaki jest skład osobowy i kwalifikacje poszczególnych grup, tak czy inaczej ich przecież interesuje.


@xniorvox: Bardziej humanitarnie jest eliminować najeźdźcę, żeby nie było komu mordować cywili.

A na morale najeźdźcy, lepiej zadziała masowy pomór orków, więc..

Matematyka zostawiam tobie
  • Odpowiedz
Mogą poprosić USA, oni lubią bawić się w wprowadzanie demokracji w różnych miejscach na świecie.


@PoIand: wole, żeby to USA wprowadzało na świecie demokrację, niż rosja swój mir.
  • Odpowiedz
@bobikufel: Tak, oni na pewno uciekli ze względu na 'Kaczystan'. To, że pojechali tam zarobić kasę (często przed erą kaczora) nie ma oczywiście żadnego związku.
  • Odpowiedz