Wpis z mikrobloga

#komputery #laptop #laptopy

Mircy, powoli nadchodzi czas na wymianę laptopa. Prośba o polecanki. Kryteria:
- maks. 15,6 cala, ale preferowałbym 14;
- pojemna bateria i stosunkowo długa praca bez zasilania sieciowego;
- mile widziana metalowa obudowa, ale nie jest to konieczność (choć wolałbym uniknąć ujowego i taniego plastiku);
- nie będzie używany do gier, więc karta graficzna bez znaczenia, ale 16 GB RAM to absolutny mus;
- budżet bez znaczenia (chociaż oczywiście im taniej, tym lepiej), wszystkie produkty Apple nie wchodzą w grę

Miałem już do czynienia z ThinkPadami i nie wspominam ich źle, ale zanim ewentualnie wrócę do tej serii, to zastanawiam się nad czymś od Della albo HP.
  • 15
@Fenrirr: ja ostatnio szukałem lapka z tymi samymi wymaganiami do adoba, tylko ekran mógłbyć mniejszy. I niestety macbook air wygrał. Pierwszy mac w rodzinie.
Ale jak mac odpada to zerknij na MSI Prestige 14", minus 14 jest taki że praktycznie żadna nie ma wymienialnego ramu a większość ma 16gb.
@Fenrirr: @BaRi: Z ciekawosci - czemu na starcie odrzucacie Apple? Ma to zwiazek z programowaniem np? Ja np. na codzien pracuje na PC z Windowsem i jak wracam do domu i siadam na Maca to jest niebo a ziemia na korzysc Apple jesli chodzi o codzienne uzytkowanie
@HIMARS: nie odrzuciłem, stoi w domu.
Osobiscie mi mac nie odpowiada ze względu na gry i ciężko mi się operuje na ich systemie, wolałbym w tej cenie jakiegoś gamingowego potworka.
Ale dla żony idealny do adoba + ładny, spoko wykonany i długo trzyma na baterii.