Wpis z mikrobloga

Mam nowe określenie na Harfootów - Hobbitobolszewicy,
Ciekawe jak Amazon wytłumaczy nam fakt zastąpienia w przyszłości tych egoistycznych, sadystycznych, zakłamanych i wymieszanych rasowo koczowniczych bolszewików przez ciepłych, domowych, hermetycznych i prostodusznych Hobbitów.
Jeśli taką wizję śródziemia chciał wykreować Amazon farmazon to ja nie wiem jak oni chcieli udobruchać tym ultralewaków i społeczność przebudzonych z Black Power.
Co się z nimi stało? Czy Istari mają z tym co współnego? Tyle pytań bez odpowiedzi.
#lotr #ringsofpower #multikulti #amazonprimevideo
  • 9
@dlomlo: Raczej sielankowej Angielskiej wsi 2 poł XX wieku wedle oryginału.
W wykonaniu Amazonu wyszli kolorowi, dzicy i brudni komuniści + połączenie stereotypowych cech Żydów, Romanów i Amerykanów.
Nie są w stanie założyć własnej osiadłej cywilizacji tylko sobie idą, idą, idą i porzucają swoich.
@Hrabia_Vik:
Amazon to ultralewaki a dokladniej głupki dla których takie pojęcie jak rasa nie istnieje, przez co w zamkniętej spoleczności znajdziemy kolorowych ludzików.
Szkoda że zostali przedstawieni jako bolszewicy skazujący swoich na śmierć a nie.
Amazon chciał nam przedstawić Środziemie jako wielokulturowy świat nie wyjaśniając dlaczego w trzeciej erze rózne rasy są bardziej hermetyczne.
My wiemy dlaczego i dlatego Amazona hejtujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hobbity to
@Skorvez_957_: Znaczy się co mamy na myśli mówiąc "rasa" i co to jest za jednostka klasyfikacji biologicznej? Bo przecież czarnoskóra osoba jak i biała należą do jednego i tego samego gatunku > homo sapiens.

A pisanie o lewackości Amazona to wielka odkrywczość zaprawdę, gdzie dzisiaj praktycznie każdy gigant streamingowy kieruje się podobnymi przekonaniami - Netflix, HBO, Disney+ itd.
@Skorvez_957_: Najbardziej ciekawi mnie, że coś mało tych Harfootów. Skoro to przodkowie Hobbitów to nie ma opcji, że z tak małą pulą genetyczną mogli później zasiedlić Shire. Może w późniejszych sezonach dadzą pozostałe wędrowne gromady, które mogłyby się zjednoczyć i przejść na osiadły tryb życia pod przywództwem Nori. Niby za dużo w tym nie ma, ale i tak brzmi ciekawiej od odgrywania niańki meteorytowego menela.

Oczywiście nie ma dowodów, że Tolkien
@Niezgodny: Jest rasa czarna, biała, żółta i Indianie (jedni mówią że to rasa żółta, inni czerwona albo brązowa jak czekolada). To są wszystko ludzie no ale dwóch czarnych ma czarne dzieci a z czarno-białych wyjdzie coś pomiędzy tzw. mulat albo trochę jaśniejszy albo trochę ciemniejszy. Wiedza na poziomie podstawówki.
Szkoda że Amazon nie próbował nadać tej rasowości sens że np. jest osobne plemię czarnych hobbitów, elfów, ludzi. Wyszedł im jeden wielki
@Hrabia_Vik: A może.... Nori zachowuje się jak normalny Hobbit i może dzięki niej powstaną Hobbity. Tamte Harfooty będą się kisić w swoim sosie aż wyginą drogą naturalną lub w wyniku wielkiej czystki czarnych Hobbitów.
Ciekawe jaki udział w tym miał antyGandalf.