Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,
jaki telefon polecacie w cenie do około 2000zł? Jest taki teraz wybór wszystkiego, że nie mam pojęcia w co się pchać, a w temacie w ogóle nie siedzę.
Pokrótce zależy mi na płynnym działaniu, stosunkowo długim czasie działania na baterii (jak na obecne czasy), jakości wykonania, jakiś fajny aparat (nie musi być super extra itd) no i żeby był jak najmniejszy.
Raczej nie zależy mi na topowych procesorach i super wynikach w benchmarkach (nie zamierzam grać na tel).
Myślałem nad Google Pixelem 6 (brak niestety oficjalnej dystrybucji i mini jacka) lub Asusem Zenfone 8 (tutaj przewijają się wątki, że lubi płyta główna paść nagle i wszystkie dane przepadają - ogólnie awaryjność - tak to byłby chyba moim ideałem). Mam wielki sentyment bo od zawsze używałem Sony Xperii, ale niestety chyba nie znajdzie w podobnej cenie, żadnego fajnego modelu :/
Pozdrawiam i z góry dzięki za propozycje.
#android #smartfon #telefony #sony #google
  • 15
@johny_55: Gdzieś czytałem, że są narzekania na procesor w Pixel 6, błędy młodości. No i sensor czytnika linii bardzo zamulał a update softu nie poprawił tego.Wkurzające, że oglądasz testy youtuberow i mało który o tym wspomina. ciężko teraz o rzetelne recenzje. Może oneplus 9 pro?
@forest23: to teraz już nie wiem sam, masakra. O czym by nie poczytał to zawsze jakieś "ale" chociaż czytnika linii chyba bym nie używał. Rzucę okiem na tego oneplus 9 pro bo nie brałem go pod uwagę.
@johny_55: 6a bo w takim budżecie do 2000 zwykłej 6 nie kupisz, zresztą to dosyć klockowaty telefon, 6a ma tylko troszkę gorszy aparat no i ekran 60hz. Co do wyżej wymienianego OnePlusa 9 Pro, jeśli odpuścisz sobie wymaganie co do dobrej baterii(lub poograniczasz wszystkie dodatkowe opcje które zjadają baterię) to lepszego telefonu w kwocie w której on teraz jest nie kupisz, przeciętną baterię nadrabia bardzo szybkim ładowaniem, możesz looknąć do linku
@avira: dzięki wielkie za odpowiedź. Obadałem i onePlusa 9 Pro, ale również popatrzyłem na Xperie jakie teraz są i chyba jednak wezmę Xperię X10 IV jak się uda dorwać 300zł taniej niż w sklepach (2000zł obecnie). Wiem, że procek niby kiepski jak na ten pieniądz, ale oprócz tego ma wszystko co bym chciał od tel. Nieduży, długo trzyma na baterii, mini jacka, diodę powiadomień, niezły aparat no i kolejna Xperia :)
@jempierozki: jestem świadomy, że podzespoły w zenfonie są dużo lepsze, ale przeraża mnie opcja że padnie płyta co jest dosyć częste i wszystkie dane przepadną. Czytając natomiast recenzje tej Xperii to wnioskuję, że nie ma tragedii. Ja nie zamierzam grać na telefonie. Zwykłe jakieś apki, przeglądanie neta, jakiegoś forum i muzyka. Od czasu do czasu jakaś fotka itp. Wydaje mi się, że do takiego zastosowania będzie wystarczający, chyba że znasz lepszy