Wpis z mikrobloga

@Tuptol: założyć Digid można przez internet - nie trzeba jechać do urzędu. Tzn. nadal będzie to spotkanie z urzędnikiem tyle że przez kamerkę (trzeba będzie mu pokazać dowód osobisty do kamerki). Jak masz słaby angielski to ktoś obok może robić za tłumacza. @freshpiotrek Według mojej wiedzy da się rozliczyć przez Digid bez meldunku, nie wiem w którym momencie meldunek byłby potrzebny do rozliczenia się.
@Aksz: wiesz, ten digid dla niezameldowanych jest trochę uboższy niż normalny. jak próbowałem rozliczyć się z poprzednich lat to dostałem do każdego roku jednakowy osobny list, mówiący że mogę się rozliczyć tylko przez księgową/księgowego
@Aksz: dokładniej dostałem takie coś w liście
Szanowni Państwo,
Otrzymałem Twój zwrot podatku dochodowego/składki na ubezpieczenie społeczne za 2019 rok. Ten
zwrot przeznaczony jest dla podatników krajowych. Ponieważ według moich danych ty
Jeśli jesteś podatnikiem niebędącym rezydentem, nie mogę przetworzyć Twojego zeznania
Składać
Jesteś zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego w sposób określony przez inspektora. W Twoim przypadku
możesz złożyć deklarację podatkową za pośrednictwem programu cyfrowego zwrotu podatku dla podatników zagranicznych