Wpis z mikrobloga

#ogrzewanie #remontujzwykopem #budujzwykopem dom rodzinny z lat 90, ocieplony styropianem, ogrzewanie podłogowe. Poddasze nieużytkowe (wejście z zewnątrz) i nieocieplone - no chyba że można liczyć jakaś stara slome, która jest tam rozrzucona. Czy jest sens docieplić to welna przed zimą w celu zredukowania strat a co za tym idzie rachunku za ogrzewanie (pellet)? Powierzchnia to około 70m2 - nielicząc z garażu, z garażem jakieś 100 2. Obliczyłam, że koszt welny wyniesie około 3.5k, czyli w sumie tyle ile wynosi 1.5t (lub 1t wkrotce wynosić) pelletu :/ robocizna we własnym zakresie.

Dzięki!
  • 14
@Quarel: Dzięki - czy 2 razy po 10 wystarczy? Czy jedna warstwa 20? Strop kleina (cegły i stalowe teowniki). Chcę poprostu zamówić material online i poprosic szwagra o montaż
@Leon_12: Koszt jest jednorazowy a mniejsze straty ciepła coroczne. Jeśli masz finanse na docieplenie, to docieplaj. Tym bardziej przy obecnych kosztach opału. Ja kupiłem 6 ton pelletu i się boję że będe musiał dokupić gdy będzie po 4k za tonę :/
@moll: Ogólnie piec zamontowany 2 miesiące temu więc trudno powiedzieć, wcześniej była to kuchnia kaflowa i grzejniki żeliwne, nieocieplona stara podłoga na legarach. Teraz jest podłogówka - mama zapisuje w notatniku zużycie ale póki co nadal mamy dodatnie temperatury
@Leon_12: Ja już nawet rozważam zasadzenie hektara wierzby energetycznej pod własną produkcję pelletu :D
Jeszcze przed wojną za 8k można było kupić nową. A teraz problem jest nawet z kupnem trocin pod własną produkcje, bo trocina jest sprzedana zanim jeszcze stanie się trociną.