Wpis z mikrobloga

Przepraszam Panie profesorze, że oglądam Pierścienie Władzy. Mam nadzieję że wyjednasz dla mnie przebaczenie u tronu Manwego. Niech Valarowie wiedzą, że czynię to tylko z poznawczego powodu. Aby wiedzieć, jakie Zło dotarło do Śródziemia. A jest to straszliwa ciemność. Większa niż ta, która dotknęła dumnych Numenorejczyków, odrzucających w swej pysze Eru.
Wybacz mi stary przyjacielu. Liczę, że mój występek nie zamknie mi dostępu do Sal Mandosa i że zdążę w Amanie uściskać Ciebie.
#tolkien
  • 14
@NapoleonV: a wyjaśniono już po kiego podróżował ojciec Elronda, Earendil, bo jego podróż miała tylko sens jak istniały silmarile. A w serialu już przedstawiono go jako Earendila podróżnika, więc ciekaw jestem, czy już wyjaśnili po co podróżował?
@Arthaniel:
Wiesz, nie chodzi mi o czarnoskóre postacie, już to przelknalem. Albo nawet galopujący feminizm.
Ale to poza nazwami nie jest ze świata Tolkiena xD scenariusz do bani, nadmuchane teksty o pseudo głębokim znaczeniu, denny humor, przekolorowane postacie, Hartfooci XD XD XD
Nic się kupy nie trzyma a tym bardziej Śródziemia. Płacze, bo zmarnowali potencjał
Tylko lokacje są #!$%@?, ale to plus tylko wtedy gdy wyłączysz dźwięk i napisy...
@NapoleonV ja również nie widzę problemu w tym, że postaci nie są śnieżnobiałe o najlepiej jeszcze słowiańskie, po prostu ten serial jest tak nijaki, że w pewnym momencie naszła mnie taka refleksja, że oglądam chyba jakąś kalkę netflixowskiego wiedźmina... Nie czuć, że to jest władca pierścieni. Serial jest zwyczajnie nijaki a jego najmocniejszą strona jest jakość dolby vision
@NapoleonV z wielkimi obawami odpaliłem pierwszy odcinek, spodziewając się właśnie kolejnej nowocześniej kontynuacji arcydzieła, jak Vikingowie valhalla na netflixie (ha tfu), czy 2 sezon wiedźmina, ale odrazu po pierwszym odcinku wiedziałem, że mogę być spokojny o poziom.

Właśnie w przeciwieństwie do pierścieni - tutaj odrazu było czuć GoT