Wpis z mikrobloga

Odkąd mam Steam Decka (od miesiąca) potestowałem w wolnych chwilach troche gierek i szczerze bardzo fajny sprzęt.
-Mass Effect - przeszedłem dwie pierwsze części i tu jestem bardzo pozytywnie zaskoczony touchpadem.
-Rimworld - brak zastrzeżeń. Bardzo wygodnie się gra.
-Noita - od czwartego etapu niestety zauważalnie zamula.
-Gothic - odpalona druga część ale nie chciało mi się w to grać bo wiele razy już to przeszedłem. Jak dla mnie niewygodne sterowanie.
-SpellForce - tutaj ogrywam dodatki pierwszej części i gra się bardzo przyjemnie a soundtrack w dalszym ciągu ma ten klimacik.
-StarCitizen - brakuje tu kilku fpsów do wygodnego grania. W przestrzeni kosmicznej 30 fps trzyma ale w innych miejscach… 12 fps. No i trzeba zbindować wiele kombinacji samemu. Z instalacją niestety jest trochę zabawy.
-GTA V - działa elegancko i tryb multiplayer też spoko.
-Cyberpunk 2077 - też działa spoko ale nie chciało mi się drugi raz tego przechodzić. Kupione na Gogu ale można odpalić w zewnętrznej apce.
-Diablo2 remastered - działa okey.
Eurotrack Simulator 2 - odpaliłem na szybko i działa spoko.

Próbowałem też odpalić FallGuys z Epica ale tam jest dużo zabawy z EAC a jeszcze jak wpada update to trzeba robić prawie wszystko od nowa żeby odpalić to gówno. Odpuściłem.

Pograłem jeszcze w kilka słodkich giereczek no. Vanpire Survivors, Teardown itd i spoko

Mam w planach odpalić Homeworlda 2 remastered, Microsoft Flight Simulator, The Forest.

Z takich wad to hałas wentylatorów mi dokucza przy wymagających grach a z tym po jakim czasie również temperatura. Irytuje mnie też hałas przycisków, głównie gałek. Sklep Steama też irytuje przy przeglądaniu gier bo przy powrocie do listingu w sklepie wywala nas na pierwszą pozycję zamiast kontynuowania przeglądania gier. Jakoś dźwięku taka sobie, moim zdaniem przeciętna. Testowałem również ze słuchawkami Airpods Pro i jest sztos.

Napisałem to z nudów. Co polecacie do ogrania? To może sprawdzę.

#steamdeck #gry
  • 9
Cyberpunk 2077 - też działa spoko


@Protectorx: pytanie jak ciagnie baterie? Bo zastanawiam sie nad takimi nowymi gierkami ale sie waham, bo jednak mniej niz 2 godziny to troche slabo jak na to ze bym musial osobno kupowac wersje PC
@Gandalf_Rudy: Cyberpunka już nie sprawdzę bo wczoraj go usunąłem ale z 20-25 W ciągnie. Pewnie godzine na max ustawieniach ale pewny nie jestem.

@Arogancky: civ6 miałem zamiar pobrać ale odpuściłem. Napewno nie bedzie problemu z rozgrywką na SteamDecku.

@cranberry250: miałem na myśli, że dziwnie gra się w gothica na padzie. Tu wchodzi kwestia mojego przyzwyczajenia ale wrócę do gothiczka napewno i go ogram z kronikami.

@SpeaRRR: zależy od