Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#podatki #dzialalnoscgospodarcza #prawo #pit #vat #jdg #firma

Od stycznia do lipca pracowałem za granicą, w Niemczech, normalnie umowa o pracę. Tam miałem swój centrum interesów życiowych. Następnie wróciłem do Polski i zacząłem pracę w innej firmie na B2B. Jak to ugryźć? Nie chcę się rozliczać w Polsce z niemieckich zarobków. Czy jest to możliwe?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632f1201c7c3f030d790c1ef
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli mieszkałeś w Niemczech więcej niż pół roku, to rozliczasz się tam, jeżeli w Polsce, to rozliczasz się tutaj. W obu przypadkach korzystasz z metody przeciwdziałania podwójnemu opodatkowaniu, zależnemu od umowy między krajami
  • Odpowiedz
OP: @Multumus

Ale to jak, wysyłam w Polsce zaliczki na dochodowy, potem biorę z US sprawozdanie o ilości zapłaconych podatków w Polsce i zwrot podatku dostanę od Niemców, tak? Czy w swoich zaliczkach w Polsce mam uwzględnić kwotę wolną od podatku, czy nie mogę, bo przecież zarobiłem więcej w Niemczech?
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nikt Ci za darmo nie odpowie bo dokładnie za to biorą pieniądze księgowi specjalizujący się w rozliczeniach w więcej niż jednym kraju. Zgaduje, że normalnie będziesz opłacać zaliczki na dochodowy w Polsce, potem złożysz deklaracje w Polsce i w Niemczech, w Polsce dostaniesz zwrot a w Niemczech dopłacisz. Ale mogę bredzić, bo jak mówiłem, to nie jest darmowa wiedza.
  • Odpowiedz