Wpis z mikrobloga

@rajman: Hm, no właśnie mam nową instalacje, woda ma 40 st.C, ale powierzchnia podłogi na parterze ma maks 22 stopnie. Boję się podkręcać temperaturę, bo jednocześnie temperatura powierzchni podłogi na piętrze ma z kolei nawet 31 przy takim układzie. Trochę jakby woda nie radziła sobie z ogrzaniem dołu (pewnie przez chłód od gruntu), a z kolei miała łatwość w przegrzaniu góry (pewnie przez to, że temperatura wyjściowa sporo wyższa). Nie mamy
@Abaddon84: I co płytki nie są w dotyku ciepłe jak się pogrzeje pare godzin? Głupie pytanie ale czy folia pod panelami i same panele są dostosowane do podłogówki? Powinny mieć określony współczynnik przepuszczania ciepła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bb89: no właśnie nie są :( wiesz, na górze są te same panele i podłoga jest cieplutka. Wszystko jest zrobione pod podłogowke
@MrFen: wydaje mi się, że wszystko z nimi okej, ale przyjrzę się jeszcze
@Abaddon84: Może zapowietrzone pętle masz na dole. Albo jest za długa pętla i przez to wychładza się już na początku. Z czasem powinno się rozkręcić. Ale fakt ze przy obecnej temp na dworze to 40* na zasileniu to już dość dużo.
@Abaddon84: U mnie np były zapowietrzone pętle i pół chaty nie grzało ( ͡° ͜ʖ ͡°) też muszę kupić termometr z krzywa grzewcza bo na razie jeden sterownik i ustawione 38 na piecu. U mnie to podgrzeje nawet w mrozy z 6-8h i się wyłącza.