Wpis z mikrobloga

Obecnie norwood 1.5-2, 24 lata. Dermatolog przypisał mi minovivax 5 i alpicort e, które już kupiłem. Badanie trychologiczne wykazało już miniaturyzację części włosów. Rozmawiałem o finie i dermatolog stwierdził żeby najpierw spróbować tego i za trzy miesiace zobaczyć efekty. Poczytałem trochę o minoksie i się zastanawiam teraz czy jest w ogóle sens go zaczynać patrząc na możliwe uboki i to ze przez te trzy miesiace to może mi wypaść jeszcze więcej włosów. Co sądzicie? Patrząc po starszych braciach i ojcu to czeka mnie maksymalnie norwood 3-3.5
#minoxidil #lysienie #zakola #finasteryd
  • 14
@Afektom1: typowy dermatolog jest typowy

Zaczynanie od minoxidilu bez uprzedniego blokowania DHT jest bez sensu, najpierw sam bloker DHT 2-3 miesiące - jest poprawa (lub shedding), dopiero minox

Alpicort E - lek sterydowy (kortykosteroid) pomocny przy stanie zapalnym skóry, jeśli właśnie to powoduje wypadanie włosów.
Stosowanie w ciemno bez stanu zapalnego nic nie da, maksymalnie stosować 1 miesiąc i przerwa
@feegloo: Dzięki za odpowiedź. Jako bloker sam przed wizytą już używałem szamponu z ketokonazolem i zażywałem palmę sabałową. Jest to wystarczające czy chodzi Tobie o mocniejsze środki?

Na tym badaniu trochę było widać stan zapalny, ale miałem też nałożoną na włosy tłustą pomadę, to nie wiem czy to nie zakłóciło diagnozy. To może ten alpicort zużyje. Kwestia tylko co z tym minoksem zrobić, jako że już go kupiłem. Jak ma nie
@Afektom1:

Chodzi o to, że jeśli planujesz zażywać finasteryd, to musisz mieć pewność że działa - co nie u każdego jest oczywiste.

Wyobraź sobie, że zaczynasz od minoxa który działa i przez parę miesięcy widzisz odrost. Dorzucasz fina i w sumie... nic się nie zmienia, dalej jest odrost.

Więc pytanie - działa czy nie? Jak to ocenić? Musiałbyś pociągnąć na samym minoxie 1,5 - 2 lata (gdzie wchodzi w faze plateau
@Afektom1: cokolwiek kojąco i destresujwco działającego na skórę, unikać wszelkich agresywnych szamponów, jak najrzadziej myć włosy,

masaż prowadzimy od boków głowy, obręczy, czyli z obszaru gdzie włosy nie wypadają, naciągając ją ku czubkowi głowy, masaż ma relaksować i nas i skórę, choć ma być raczej silny
@feegloo: Właśnie ja jestem w tej sytuacji, mój błąd, ale właśnie nie wiedziaęłm tego na początku. Mija 8 miesiąć na finie i mnoxie poprawa jest, włosy fajnie odrosły ściemniały zagęsciły się. I teraz takie pytanie da się jakoś ustalić czy fin działa czy nie. Jeśli np po roku będzie nadal ok to zznaczy ze dht nie niszczy czy raczej dowiem się tego za 2 lata? A jęsli zoabcze pogorszenie to wskakiwać
@stasiek459: no widzisz, to jest dokładnie to o czym mówię ale mało kto mnie słucha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ściemnienie włosów, pogrubienie, nawet shedding - to cechy wspólne dla minoxa i fina, więc nie odróżnisz

Jeśli widzisz niezły odrost, to pewnie bardziej zasługa minoxa.

Ogólnie fin działa (w różnej skali) u 80% procent osób, ale teraz się tego nie dowiesz, jak bardzo. Więc tak, gdybyś za jakiś
@feegloo: Właśnie to mnie boli ze dermatolog na stracie przepisał mi minoxa i stsowałem go miesiąc i dopiero pozniej fina. Ehh polska dermatologia to totalna porażka. Rób miras te specjalizacje trychologiczne i nawracają ludzi. Takich trychologów nam potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)