Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu szukam używanego auta do około 70k dla rodziny 2+1. Niestety nic nie udaje mi się znaleźć, każde ma jakieś mankamenty i cały czas mam obawy, że zaraz po zakupie coś się może zepsuć. Zaczynam coraz bardziej myśleć o kupnie nowej Dacii Duster na full opcji.

#motoryzacja #samochody #kupnosamochodu #dacia #auto #samochod

Co kupić?

  • Nowa Dacia Duster na wypasie 61.4% (51)
  • Używane auto 5-6 letnie 38.6% (32)

Oddanych głosów: 83

  • 25
@Piotrek6312: Mam w drugim samochodzie wolnossaka 1.4 i subiektywnie Duster się lepiej zbiera - turbinka od niskiego zakresu obrotów robi swoje. Często na grupie Dustera widzę takie opinie. Ale to sobie ogarnij jazdy próbne i sam ocenisz. Mnie zależało na LPG więc tak wyszło i jestem zadowolony.
@Kroledyp: Wolałbym kilkuletnie, ale ciężko w tej cenie znaleźć coś na co na prawdę z przyjemnością wydałbym pieniądze. 90% aut po większej lub mniejszej przygodzie. Przebiegi przeważnie grubo powyżej 100 000 km. Zazwyczaj jakieś braki z wyposażenia, na którym mi zależy. Z właścicielami często ciężko się gada, bo wkurzają się, że chce znać każdy szczegół na temat samochodu na którego kupno muszę pracować rok czasu. Pracownicy salonów samochodów używanych prawie nic
@Piotrek6312: a jakiego modelu szukałeś na rynku aut używanych? Pytam, bo generalnie nie polecam SUVa do wożenia dzieci. Jedna kwestia - samodzielne wsiadanie dzieciaków jest utrudnione, druga to wysoko poprowadzona linia szyb któa ogranicza im widoczność (chyba, że masz już duże dziecko). Duster jest też dosyć krótki, dziecko będzie cię kopało po plecach ;) Za to pojemność bagażnika jest spoko jak na takie auto. Jesienią rok temu przerabiałem podobny dylemat. Zdecydowałem
@majk_emigrant: Z uzywanych głównie zależy mi na Fordzie Mondeo mk5, ale rozglądałem się też za Astrą w kombi, Golf 7, Qashqai, Octavia. Nie jestem nastawiony na konkretny segment aut. Szukam po prostu auta, w którym komfortowo mogę gdzieś pojechać z rodziną 2+1, a przyszłościowo 2+2, zmieścić wózek i bagaże. Muszę zobaczyć tą Dacie na żywo i ocenić, czy w ogóle środek auta mi podchodzi, bo z zewnątrz jest na prawdę ładna
Muszę zobaczyć tą Dacie na żywo i ocenić, czy w ogóle środek auta mi podchodzi


@Piotrek6312: jazda próbna obowiązkowa.
Jeżeli wymienione przez Ciebie modele byłyby w wersji kombi to pojemnościowo duster będzie ustępstwem względem nich. Ale mając na szali nówkę i 5-letnie auto, wolałbym poświęcić trochę pojemności i komfortu dla pewności jaką daje salon. Co można prześwietlić - rok temu za dodatkowe 10-15k do dustera mogłem dostać koreańczyków i30 oraz ceeda
@Piotrek6312 sam się obecnie zacząłem zastanawiać nad kupnem dustera lub ewentualnie scali bo po ostatnim używanym samochodzie mam dość kupowania używanych aut, wolę kupić nowe, pójść na kompromis pod względem jakości wykonania i wyposażenia, ale mieć co najmniej 5lat spokoju.